Larian Studios, Baldur’s Gate 4’ü yapmıyor ancak Baldur’s Gate 3’ün ikonik karakterlerine hayat veren bazı seslendirme sanatçıları, yine de gelecekteki Dungeons & Dragons projelerinde yer alma şansını yakalayacaklarını umuyor.

İle konuşmak IGNBaldur’s Gate 3’te hayranların favorisi Astarion’u canlandırmasıyla 2023 Oyun Ödülleri’nde En İyi Performans ödülünü kazanan aktör Neil Newbon, karakterle işinin henüz bitmediğini ve diğer D&D oyunlarında bu rolü yeniden canlandırmaya açık olacağını hissettiğini söyledi. ve hatta canlı aksiyon filmleri.

Şimdi oynuyor: Baldur’s Gate 3: En Büyük Düşman – Kısa Animasyon

“Çoğu karakter, işi bitirdikten sonra, özellikle de uzun işlerde ve bu özellikle uzun bir işti, genellikle bölümlere ayırırım ve ‘Harika, bu iş bitti’ derler, bir sonraki role ilerlemekten mutluyum ” dedi Newbon. “Astarion’un ritmi hâlâ içimde bir yerlerde canlı ve onunla işimin bitmediğini hissediyorum. Ama biliyorsunuz, benim kararım bu değil. Umarım bir noktada ona tekrar cevap veririm ve Bunu yapmayı çok seviyorum ama bekleyip görmemiz gerekecek.”

Oyunun her şeyi gören anlatıcısının sesi Amelia Tyler da benzer şekilde hissetti ve IGN’e rolünü yeniden canlandırmaya açık olacağını söyledi.

“Evet, kesinlikle” dedi Tyler. “Zindanlar ve Ejderhalar veya masaüstüyle ilgili her şey, kesinlikle bunun için yaşıyorum.”

Larian, bir sonraki oyununun Baldur’s Gate 4 olmadığını ve Baldur’s Gate 3 için DLC yapmayacağını doğruladı, bu da Astarion gibi karakterlerin geri dönüşünü belirsiz hale getirebilir. Ancak D&D’nin ana şirketi Wizards of the Coast, Baldur’s Gate 3’ün başarısının ardından D&D video oyunlarını iki katına çıkarıyor ve yakın zamanda Payday geliştiricisi Starbreeze ve Disney Dreamlight Valley geliştiricisi Gameloft’tan yeni D&D oyunlarının geleceğini duyurdu.

Bu arada Baldur’s Gate 3, ödülleri toplamaya devam ediyor ve en son 2024 BAFTA Ödülleri’nde En İyi Oyun ve En İyi Müzik ve En İyi Anlatı ödüllerini kazandı. Ayrıca Raphael’in seslendirme sanatçısı Andrew Wincott’a verilen Yardımcı Rolde En İyi Performans Ödülünü de aldı.oyun-1