Telegram yönetimi, reklam bazlı geliri platformdaki kanal sahipleriyle paylaşmaya karar verdi. Bu ödüller, TON blok zincirinin yerel kripto para birimi olan Toncoin biçiminde tahsis edilecek. Yani esas olarak, belirli bir kanalda gösterilen reklamlar gelir getirdiğinde, bunun yüzde 50’si Toncoin tokenleri şeklinde kanal sahibine verilecek. Bu gelişme 1 Mart Cuma gününden itibaren yürürlüğe girecek.

“Telegram’daki yayın kanalları ayda 1 trilyon görüntüleme üretiyor. Şu anda bu görüntülemelerin yalnızca yüzde 10’u Telegram Reklamlarıyla para kazanılıyor. Mart ayında, Telegram Reklam Platformu neredeyse yüze yakın yeni ülkedeki tüm reklamverenlere resmi olarak açılacak,” diye açıkladı Telegram CEO’su Pavel Durov duyuruyu yaparken.

Satıcıların sponsorlu gönderiler oluşturmasına olanak tanıyan bir mesajlaşma pazarlama aracı; Telegram Reklam Platformu, on binlerce takipçisi olan kanallarda reklam yayınlamanın hızlı bir yoludur. Artık Telegram, yaklaşık yüz ülkeden reklamverenlerin tanıtım içeriklerini uygulama aracılığıyla dağıtmasına izin verecek şekilde ayarlandığından, bunu topluluğuna geri vermeye karar verdi. Daha geniş bir perspektiften bakıldığında, bu teşvik programıyla Telegram, platformda kanal oluşturan kişilerin sayısını artırmayı ve uygulamaya katılım sağlamayı, böylece platformdaki genel etkileşime katkıda bulunmayı da amaçlıyor olabilir.

Durov, “Bu, içerik oluşturucuların Toncoin’lerini nakde çevirebilecekleri veya kanallarını tanıtmak ve geliştirmek için yeniden yatırım yapabilecekleri verimli bir döngü yaratacak” diye ekledi.

Bu duyurunun ardından Toncoin tokeninin değeri bu hafta yüzde 40’ın üzerinde arttı. Token, 1 Mart Cuma itibarıyla son 24 saatte yüzde 3,12 kar kaydettikten sonra 2,64 dolardan (yaklaşık 218 Rupi) işlem görüyor. CoinMarketCap. Toncoin’in tamamen seyreltilmiş piyasa değeri şu anda 13,6 milyar dolar (kabaca 1,13,126 milyar rupi) seviyesinde bulunuyor.

Ancak Telegram’ın henüz gelir paylaşımına ilişkin kriterleri açıklamaması dikkat çekiyor. TechCrunch bildirdi. Uçtan uca şifreli mesajlaşma platformu, dünyanın dört bir yanından yaklaşık 800 milyon kullanıcıya hitap ediyor. Uygulama İşi göstermek.

Bağlı kuruluş bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir; ayrıntılar için etik bildirimimize bakın.

Barselona’daki Mobil Dünya Kongresi’nde Samsung, Xiaomi, Realme, OnePlus, Oppo ve diğer şirketlerin en son lansmanları ve haberlerinin ayrıntıları için MWC 2024 merkezimizi ziyaret edin.genel-8