Google Chrome’un şifre yöneticisini kullanıyor ve bir aile üyesiyle paylaştığınız bazı çevrimiçi hesapları yönetiyorsanız, hayatınızı çok daha kolaylaştıracak yeni bir özellik çalışmalarda olabilir. Potansiyel yeni özellik, Google Aile Grupları üyelerinin grup içinde şifreleri kolayca ve güvenli bir şekilde paylaşmasına olanak tanıyacaktır.Şifreleri aile üyeleriyle paylaşmak, özellikle aceleniz varsa ve paylaşılan bir grubun giriş ayrıntılarını bilmiyorsanız baş ağrısı olabilir. hesap. Neyse ki, SPAndroid Android’in yakında bir aile grubu içinde şifreleri paylaşma özelliğini ekleyebileceğini fark etti. Bu, ilk olarak Google Chrome’un masaüstü sürümünde ve ardından Google Play Hizmetleri’nin en son sürümünde (sürüm 24.09.12 190400–610662703) bulundu. Bu da Google’ın bu işlevsellik konusunda Android cihazları geride bırakmayacağını gösteriyor. Aşağıda paylaşılan ekran görüntülerinde kayıtlı bir hesabın altında ve “Düzenle” ve “Sil” tuşlarının yanında yeni bir “Paylaş” butonunun görüneceğini görebilirsiniz. ” seçenekler. Dokunduğunuzda, şifreyi paylaşmak istediğinizi onaylayan ve bunun yalnızca Google hesap ayarlarınızda yönetebileceğiniz aile grubunuzun üyeleri için olduğunu bildiren ek bir mesaj görürsünüz.

Resim Kredisi: @AssembleDebut (TheSPAndroid)

Özellik hâlâ geliştirilme aşamasında olsa da ekran görüntüleri, sürecin alıcı taraf için de oldukça basit olabileceğini gösteriyor. Alıcı, şifreyi paylaştıktan sonra web sitesini kendi cihazında ziyaret ederken kimlik bilgilerinin mevcut olduğunu bildiren bir ipucu görebilir. Bu özellik, mevcut haliyle, geçiş anahtarları için değil, yalnızca parolalar için tasarlanmış gibi görünüyor.

Google’ın muhtemelen sistemi geliştirmeye devam ettiğini ve prosedürün resmi sürümden önce değişebileceğini unutmamak önemlidir. Ancak bu özelliğin resmi olarak kullanıma sunulması durumunda, şifrelerin şifrelenmemiş kısa mesajlar veya e-posta gibi güvenli olmayan yöntemlerle paylaşılması ihtiyacını büyük olasılıkla ortadan kaldıracaktır.telefon-1