Birkaç yıldır dünyanın en çok satan telefonu olan iPhone’un popülaritesini tartışmak zor. Ancak bu, Apple’ın “ana akım” statüsü kazanmış başka ürünler üretmediği anlamına gelmiyor.

Aslında, dışarıda bir yürüyüşe çıkacaksanız (yapmayın – bu korkutucu!), kablosuz kulaklık taşıyan (veya takan) kişilerin (veya bu kişi bir iPhone kullanıcısıysa AirPod’ların) (kelimenin tam anlamıyla) daha sık göreceğiniz bir şeydir. .

Aslında bunu yazarken, ilk AirPods çiftimi (orijinalini) o kadar sevdiğimi fark ettim ki, onları yıllarca Huawei P30 Pro’mla eşleştirip sakladım. Kelime oyunu yapmak istemem ama bu, AirPod’larımı ne kadar sevdiğimi, kullandığımı ve bir nevi ihtiyaç duyduğumu anlatıyor.

Hızlı bir şekilde bu güne gelindiğinde, Huawei FreeBuds Pro cihazımdan geçiş yapmak için USB-C’nin gelmesini sabırla beklediğim için artık en yeni AirPods Pro’ya sahibim. AirPods Pro’nun Huawei FreeBuds cihazımın anında oyuncak gibi hissettirdiğini ve ses çıkardığını söylemek yanlış olmaz.

Yani evet, AirPods artık evden onsuz çıkamayacağım tek Apple ürünü; MacBook’umun işim için ne kadar harika ve önemli olduğu ve hepimizin birbirimize ne kadar bağımlı olduğumuz göz önüne alındığında bu aslında şok edici. telefonlar.

Ve eğer net değilse, ben de tam olarak bu noktaya varacağım… AirPods’umu kullanmak için iPhone’uma (veya bir Apple Watch’a) ihtiyacım yok. Ve sanırım çözümü buldum.

Apple, yeni AirPods Pro’nun içine bir iPod Nano yerleştirmeli ve kimse fikrimi değiştiremez

En yeni ve son 7. iPod Nano, müzik akışı uygulamalarına yer açmak için 2012’de piyasaya sürüldü (ve öldü) ve öyle görünüyor ki dünya o zamandan beri arkasına bakmadı. Sonuçta kimse tek amaca hizmet eden ayrı bir cihaza para harcamak ve taşımak istemez. Demek istediğim, bu sorunu çözmek tam anlamıyla orijinal iPhone’un asıl amacıydı.

Dolayısıyla, bunu aradan çıkarmak için, AirPod’larımı eşleştirmek için farklı bir cihaz satın almak zorunda kalma fikri (ki bu benim telefonum değil), böylece telefonum olmadan müzik dinleyebilirim ve 2012’de kalmalıyım. Fakat! Bu, iPod kavramının günümüzün akış dünyasında yeri olmadığı anlamına gelmiyor.

Nasıl olur? Burada azınlık olabilirim ama podcast/müzik dinleyebilmek için her zaman iPhone’umu yanımda taşımak istemiyorum; gerçekten bu kadar basit. Ve bunun özellikle doğru olduğu belirli bir senaryo var ve bu, telefonunuzdan uzak durmaya çalıştığınızda veya bazılarının buna “şebekeden çıkmak” dediği zamandır. Ya da belki bir telefona erişiminiz olmasa veya bir telefona sahip olmak istemeseniz bile. Görünüşe göre Christopher Nolan bunu yapmıyor ve o… çok önemli bir şey mi?!

Diyelim ki kendime bir sosyal medya/akıllı telefon molası vereceğim ve bir hafta tatil yapacağım. Elbette, müziğimi/podcast’lerimi yayınlamak istediğimde telefonumun kilidini açmak ve SADECE ve SADECE Spotify’ı çalıştırmak için saf irademe ve kendime güvenebilirim, ancak telefonlarımızdan uzak durma isteğimiz bu kadar güçlü olsaydı, bunu yazar mıydım? hikaye? Peki onu okuyacak mısın?

Her neyse, mesele şu ki, diğer insanlarla sosyalleşmenin dışında (ve bunu kim yapmak ister ki?!), müzik ve podcast dinlemek, yüzünüze ekran itmeyi gerektirmeyen birkaç modern eğlence biçiminden biridir. Öyleyse neden müzik/podcast dinlemeyi sağlayan cihazın dikkat dağıtıcı olma ihtimalini daha da azaltmıyorsunuz?

İronik olarak bu cihazın da bir ekrana ihtiyacı var. Ama benimle kal…

Ikko ActiveBuds: Bu berbat isimlendirilmiş kulaklık çifti, Apple’ın AirPod’larının dönüşmesi gereken şey mi? Biz buna AirPods Nano diyoruz

Elbette Apple’a (açık) önerim, AirPods Pro’nun bir sonraki sürümüne “iPod” eklemesi ve bunun neye benzediğini size göstermek için işte yeni piyasaya sürülen Ikko ActiveBuds. Dürüst olalım, Ikko ActiveBuds, gün ışığını göremeyecek bir Apple ürününün ilk prototipine benziyor. Bununla birlikte, AirPod’ları cebinizde taşıdığınız bir çift kulaklıktan ziyade kendi “şey”, hatta heyecan verici ve özel hale getirmenin anahtarı olabilirler.

Henüz onları elime almadım, ancak Ikko ActiveBuds’ı deneyenler onları çok iyi ses kalitesi ve zengin özellik seçenekleri nedeniyle övüyorlar ve bunun nedeni Ikko’nun temelde ActiveBuds’a tam bir Android telefon yerleştirmiş olması. – telefonunuzun çalıştırabildiği uygulamaların aynısını çalıştırabilen bir uygulama. Hatta SIM kart bile alabilirler, bu da onları tamamen bağımsız kılar.

Şimdi, elbette, “içine bir telefon yerleştirmek”, “AirPods Nano”yu düşündüğümde hayal ettiğimin hemen hemen tam tersi; bunun (IMO) daha az dikkat dağıtıcı ve daha minimal olması gerektiğini unutmayın. iPhone. Yine de genel fikir ortada…

Apple’ın Ikko ActiveBuds sürümünü anında başarıya ulaştıracağına inandığım şey, Cupertino’nun ekranlı bir çift AirPod’a her zaman hazır olan ekosistemidir.

Apple, çok az çaba harcayarak veya hiç çaba harcamadan iPhone’suz bir çift AirPods Pro yapabilir

 • Apple’ın ürün ekosistemi, “otonom AirPod’lar” gibi yeni bir ürünü ekleyebilecek ve sanki her zaman orada olması gerekiyormuş gibi gösterebilecek doğru (ve tartışmasız tek) ekosistemdir.

 • Apple Watch + AirPods’unuzu iPhone’unuzdan bağımsız olarak müzik ve podcast’leri dinlemek için zaten kullanabilirsiniz; bu, Apple’ın AirPod’ları yerleşik bir dokunmatik ekranla çalıştırabilecek yazılımın en azından bir kısmına zaten sahip olduğunu varsaymayı güvenli kılar.

 • Aslında, Apple Watch’un ekranı pekala AirPods Pro’nun ekranı olabilir; böylece Apple ve uygulama geliştiricilerinin uygulamaları farklı bir en boy oranı için optimize etmelerine gerek kalmaz

 • Daha da inek olmak için Apple, mükemmel bir çift tamamen bağımsız AirPod’u oluşturmak için gerekli çiplere/işlemcilere zaten sahip; AirPods Pro’nun bir tür “İşletim Sistemine” sahip olacağını varsayarsak, mobil verilere erişim için bir e-SIM alabilmeleri gerekir (akış için – hah!)

 • AirPod’lar halihazırda dünyada en çok satan TWS kulaklıklardır; bu, iPod benzeri AirPods Pro’nun başarısız olması durumunda berbat olması gerektiği anlamına gelir ve (dürüst olalım) birçok Apple kullanıcısı, bırakın bir çift havalı kulaklık bir yana, Apple’ın ürettiği her şeyi satın alacaktır. , yenilikçi AirPod’lar

 • Apple’ın iOS 18 ve iPhone 16 için bir dizi yeni AI özelliği üzerinde çalıştığı (bildirildiğine göre) ve bunlardan bazılarının dil engellerini aşmaya odaklanacağına bahse girebilirsiniz (Galaxy S24 Ultra ve Pixel 8 Pro gibi); Gerçek zamanlı çeviri özelliği açısından bir çift kablosuz kulaklıktan daha iyi bir ürün olabilir mi? Bilginiz olsun, Ikko ActiveBuds bunu yapabilir

 • Son olarak, Apple sektörü yeni bir yöne doğru götürürken “ekstra” olmayı seviyor (hatta bazen doğru olanı!) ve AirPods’unuzda ekstra bir ekrana sahip olmaktan daha “ekstra” ne olabilir ki?!

iPhone gibi uzun vadeli bir partnerden ayrılmak AirPods için kolay olmayacak ancak Samsung, OLED ekranlı kulaklık kılıfını şimdiden “test ediyor”

Video Küçük Resmi

Sonuçta, evet, bir çift bağımsız AirPods Pro istiyorum, ancak AirPod’ları bir iPod Nano’ya dönüştürmek mükemmel bir egzersiz olmayacak – ama yine de mükemmel olan nedir?

Ne olursa olsun, akılda tutulması gereken bazı şeyler şunlardır:

 • Hayatınıza başka bir görüntü eklemek (oğlum, bu çok aptalca geliyor!), artık kırabileceğiniz başka bir görüntüye sahip olacağınız anlamına gelir ki bu… berbat; ama kimi kandırıyoruz, eğer Apple bunu gerçekleştirirse AirPods ekranınız için bir düzine ekran koruyucu bulabileceksiniz

 • Elbette AirPods kasasını “daha akıllı” hale getirmek aynı zamanda müziklerinizi/podcast’lerinizi de onun üzerinden kontrol edebileceğiniz anlamına gelir, ancak gerçek şu ki AirPod’lardaki dokunmatik kontrollerin (oldukları gibi) kullanımı çok daha hızlıdır ve dolayısıyla daha kullanışlıdır. uygun

 • Bildiğiniz gibi, Apple Watch zaten AirPod’larınız için bir uzaktan kumandadır ve hatta onu indirilen müzikleri/podcast’leri depolamak için bile kullanabilirsiniz ve bu birçok kişi için tamamen kabul edilebilir bir “geçici çözüm”dür; ama bakın… Apple Watch’um yok; o yüzden beni rahat bırakın!

 • 250 dolarlık AirPods Pro nispeten uygun fiyatlı bir ürün (örneğin bir iPhone ile karşılaştırıldığında) ancak kesinlikle uygun fiyatlı bir kulaklık değil; Peki bir çift Pro-er AirPods Pro’nun fiyatı ne olacak? 350 dolar mı? 400 dolar mı? $500 dolar? Veya 250$ ve kutu ayrı olarak mı satılıyor?

Yani ne düşünüyorsun? Ekstra iddialı Vision Pro kulaklığın hemen ardından bir çift “ekstra” AirPods Nano mu? Neden! Apple mı ve Tim Cook Bir kez daha Farklı Düşünecek kadar cesur musunuz?telefon-1