Başsavcı Letitia James'in 16 Şubat 2024 tarihli dosya fotoğrafı.

Başsavcı Letitia James’in 16 Şubat 2024 tarihli dosya fotoğrafı.
Resim: Michael M.Santiago (Getty Images)

New York başsavcısı Letitia James Perşembe günü yaptığı açıklamada, ülke genelindeki müşterilerin hizmetsiz kalmasına neden olan son AT&T kesintisi hakkında soruşturma başlattığını duyurdu. Ve eğer New York eyaletinde yaşıyorsanız James sizden haber almak ister.

James yaptığı açıklamada, “Amerikalılar günlük hayatlarının neredeyse her alanında kendilerine yardımcı olacak tutarlı ve güvenilir hizmet için cep telefonu servis sağlayıcılarına güveniyorlar” dedi. çevrimiçi yayınlandı.

“Ülke çapındaki kesintiler yalnızca rahatsızlık vermekle kalmıyor, aynı zamanda tehlikeli de olabiliyor ve bir kesinti meydana geldiğinde tüketicileri korumamız kritik önem taşıyor. Bu aksamadan etkilenen tüm New Yorkluları ofisime şikayette bulunmaya teşvik ediyorum,” diye devam etti James.

Kesinti sabah saatlerinde başladı 22 Şubat ve kablosuz müşterilerin neler olabileceği konusunda şaşkınlığa uğramasına neden oldu. Başlangıçta, T-Mobile ve Verizon gibi diğer operatörleri kullanan kişiler de ağlarının kapalı olduğunu bildirdiler, ancak daha sonra bunun pek çok operatörün birbirinin üstüne binmesinin bir ürünü olduğunu öğrendik. Her ay T-Mobile’a ödeme yapıyor olmanız, her zaman T-Mobile’ın kulelerine bağlanacağınız anlamına gelmez.

Kesinti sırasında internette çeşitli komplo teorileri dolaşmaya başladı ve birçok kişi bunu Netflix filmiyle karşılaştırdı. Dünyayı geride bırakmak ve Alex Jones bile bunun Çin hükümeti olması gerektiğinde ısrar ediyor siber saldırı düzenlemek Amerikan altyapısına karşı. Ancak AT&T daha sonra şunu açıkladı: siber saldırı yok.

AT&T bir teklifte bulundu 5$ kredi Kesinti nedeniyle müşterilere bilgi verildi ancak sosyal medyadaki pek çok kişi bunun yeterli olmadığından şikayet etti. Facebook ve X’te sizi dinleyen herkese şikayette bulunmakta özgürsünüz ama bunu hükümet müfettişlerine söylemek daha verimli bir çaba gibi görünüyor.

New Yorklular Başsavcılığa şikayette bulunmaya teşvik ediliyor çevrimiçi portal.genel-7