Netflix 2018’de App Store aracılığıyla yeni abonelikler için ödeme kabul etmeyi durdurdu ve bu durum yeni aboneleri ve kısa bir aradan sonra geri dönenleri Netflix’e web sitesi aracılığıyla ödeme yapmaya zorladı. Netflix’in bu tür abonelerin hizmetleri için App Store üzerinden ödeme yapmasına izin vermesinden bu yana altı yıl geçti. Bu şekilde Netflix, Apple’ın uygulama içi ödeme işleme platformundan geçen uygulama içi işlemlerde Apple’a %15 ila %30’luk kesinti ödemekten kurtulabilir.
Netflix temsilcisi Momo Zhao anlattı Sınır “iTunes ödeme yöntemini kullanan temel plandaki tüm üyelerin” artık hizmet için Netflix’e kredi kartı veya banka kartı kullanarak doğrudan ödeme yapması gerekiyor. Video yayıncısının kullanıcıların App Store üzerinden abone olmalarına izin vermeyi bırakmasından önce Netflix’e kaydolanlar, büyük bir anlaşmaya yıllarca dayanabildiler ve her yenileme döneminde Apple aracılığıyla ödeme yapmaya devam ettiler.
Netflix, dedesi olan abonelerin her ay App Store üzerinden ödeme yapmaya devam etmesine izin verdi ancak bu durum değişmek üzere. Bir “X” abonesinin bir tweet’te yazdığı gibi, “Netflix, Apple Pay ile çalışmayı bıraktı ve bana bilgi vermedi. Şimdi, yıllardır ödediğim aylık 9,99 dolarlık ücretimin dışında kaldım ve 31 dolar ücretlendirilmek zorunda kaldım. Apple aracılığıyla geri ödeme alıyorum.”

Yukarıdaki tweeti atan kişiyle aynı durumdaysanız, ayda 9,99 dolar ödediğiniz plan için ayda 5,50 dolar daha fazla ödemeniz veya aynı plan için ayda 3 dolar daha az ödemeniz gerekecek. yayın akışı reklamlar nedeniyle kesintiye uğradı. Hangi planı seçerseniz seçin doğrudan Netflix’e ödeme yapacaksınız.

Tekrarlamak gerekirse, uzun süredir Netflix abonesiyseniz ve Netflix aboneliğinizi sürdürmek için App Store üzerinden ödeme yapıyorsanız, video yayıncısından, Netflix abonesi olarak kalmak istiyorsanız bunu yapmanız gerektiğini belirten bir e-posta almaya dikkat edin. faturanızı Apple aracılığıyla ödemeyi bırakmak zorunda kalacaksınız. İzlediğiniz videolarda reklamların yayınlanmasıyla yaşayıp yaşayamayacağınıza bağlı olarak Netflix hizmeti için her ay biraz daha fazla veya biraz daha az ödüyor olabilirsiniz.telefon-1