Nvidia’nın bulut oyun hizmeti GeForce Now’ın tamamen ücretsiz, koşulsuz deneme sürümü, 28 Şubat Çarşamba günü çok az bir anlaşmaya varmak üzere – Nvidia’nın söylediğine göre Sınırkullanıcılar reklam görmeye başlayacak.

Bunlar yalnızca ücretsiz seviye içindir (Priority veya Ultimate için değil) ve o zaman bile oyununuzu kesintiye uğratmayacak gibi görünüyorlar. Nvidia sözcüsü Stephanie Ngo, “Ücretsiz kullanıcılar, bir oyun oturumu başlatmak için kuyrukta beklerken iki dakikaya kadar reklam görmeye başlayacak” diye yazıyor.

Şu anda, ücretsiz katman genellikle her saatlik ücretsiz oyundan önce uzaktaki bir bilgisayarın serbest kalması için sırada beklemeyi içeriyor – şimdi sanırım birkaç reklam da olacak. Nvidia, reklamların ücretsiz hizmet seviyesi için ödeme yapılmasına yardımcı olması gerektiğini ve değişikliğin “zaman içinde ücretsiz kullanıcılar için ortalama bekleme sürelerini azaltacağını” beklediğini söylüyor.

GeForce Now’ın ücretsiz katmanıyla ilgili sorunum hiçbir zaman kuyruklar olmadı; bunun yerine şirketin hizmetinin açık ara en az etkileyici sürümü olması ve bulut oyunlarının gerçekten neler yapabileceğini göstermemesi. Bunun için bulutta RTX 4080’in gücünü, büyük ölçüde azaltılmış gecikmeyi ve şimdi de G-Sync monitör desteğini sunan GeForce Now Ultimate’ı gerçekten denemeniz gerekiyor. Ancak şu anda ücretsiz deneme süresi olmadan aylık 20 ABD Doları tutarında bir ücrete tabidir.

Şirket, yarın (27 Şubat) tüm ücretsiz kullanıcı kullanıcılarına reklamlar hakkında bilgi vermek için e-posta göndermeyi planlıyor.genel-2