Rick Riordan'ın The Kane Chronicles: Red Pyramid kitabının kapağı.

Resim: Hyperion Kitapları

Hatta ondan önce Disney+ serisi Geçtiğimiz Aralık ayında yayımlanan Percy Jackson evren film üçlemesiyle genişlemeye hazır görünüyordu Kane Günlükleri Netflix’teki kitaplar. Ancak bu açıklamanın üzerinden dört yıl geçtikten sonra yazar Rick riordan yayıncının bu çabayla ilerlemeyeceğini açıkladı.

Meraklı bir hayranla konuşuyorum İyi okumalarRiordan, Netflix’in nihayetinde bu kitapları küçük ekrana taşımaya karar verdiğini ve sonunda projenin birkaç yıllığına cehenneme gitmesine izin verdiğini söyledi. Sonuç olarak, filmleri yapmak isteyen herhangi bir stüdyo, onlarla herhangi bir şey yapmadan önce yapım öncesi maliyetlerini karşılamak zorunda kalacak. Ona göre bu “hiç de sıra dışı değil” ve tüm yayınların kemerlerini sıktığını ve iptal edildiğini söylerken açık sözlüydü. ne yapabilirlerse tasarruf için.

Hatta son zamanlarda ikinci sezon yenilemesi için Percy Jackson ve Olimposlular, durmadı Kane botu almaktan. Riordan’ın geçmişte bahsettiği evren karakteri Magnus Chase için planlanan diğer yan ürüne gelince, o da “[held] yedekte. Bunu düzgün bir şekilde yapmak için yeterli bant genişliğine sahip olana kadar bunu yapmak istemiyorum,” diye itiraf etti, “ve tahmin edebileceğiniz gibi oldukça meşgulüm!”

Kane Günlükleri Percy gibi tanrıların torunları olan sihirbaz kardeşler Carter ve Sadie’ye odaklanın. Ancak Percy ve onun yörüngesindeki karakterler Yunan tanrılarından gelirken, Kane kardeşler Narmer ve Büyük Ramses’in soyundan geliyor ve onların maceraları daha çok Mısır tarihi ve mitolojisi etrafında şekilleniyor. Kitap üçlemeleri (ve onlara eşlik eden kısa öyküler), ana diziden daha fazla YA eğilimine sahiptir.

İle Percy zaten Disney+’ta, Disney’in bunu almaya karar vermesi şaşırtıcı olmaz Kane ve tüm işletmenin kendi bayrağı altında olmasını sağlayın. Ancak her şey yayın endüstrisinin geleceğine ve Disney’in bu endüstriye ne kadar süre bağlı kalacağına bağlı. Percy Jackson başlamak için.

[aracılığıyla[viaÇeşitlilik]


Daha fazla io9 haberi mi istiyorsunuz? En son gelişmeleri ne zaman bekleyeceğinizi öğrenin hayret, Yıldız SavaşlarıVe Yıldız Savaşları yayınlanıyor, sırada ne var Film ve TV’de DC Universeve geleceği hakkında bilmeniz gereken her şey Doktor Kim.genel-7