Bilmiyorsanız söyleyeyim, yeni bir Contra oyunu üzerinde çalışılıyor ve yakında çıkacak! Konami, WayForward’ın Contra: Operation Galuga oyununun 12 Mart’ta PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S, Switch ve PC’de 39,99 $ karşılığında yayınlanmak üzere kilitlendiğini ve yüklendiğini duyurdu!

Bugün ayrıca oyunun dövüşünü, silahlarını ve daha fazlasını içeren yeni bir fragman yayınlandı.

Kontra: Galuga Operasyonu Demosu Şimdi Yayında

Konami’ye göre, oyunun birinci ve üçüncü aşamalarından örnek içeriklerin yer aldığı ve hatta dört oyuncuya kadar oynanabilen bir demo artık dijital vitrinlerde mevcut. Oyuncular demoyu açarlarsa oyunun son versiyonunda bonus içerik alacaklar.

Contra Hakkında: Galuga Operasyonu:

1980’lerdeki devrim niteliğindeki Contra NES/arcade oyununun sıfırdan yeniden tasavvuru olan Contra: Operation Galuga, oyunculara, aralarında hardcore kahramanlar Bill Rizer ve Lance Bean’in de bulunduğu bir grup elit komando arasından seçim yapma olanağı tanır. Red Falcon terörist grubu tarafından kontrol edilen bir uzaylı sürüsüne karşı sekiz aşamalı kargaşa. Yayılma Atışı, Ezme Bombaları ve Lazer Işını gibi ikonik silahların yanı sıra çift atlama, kayma ve yakalama gibi karaktere özgü yeteneklerin yanı sıra daha fazla saldırı ve savunma seçeneği için yeni Aşırı Yükleme gücü silahlarına sahip olan oyuncular, bu silahlardan bekleyebilirler. Oyunun Hikaye, Arcade ve Challenge modlarında mücadele ederken amansız bir heyecan ve yoğunluk.

Güncellenmiş görsellere sahip olan bu yeni Contra oyunu, serinin denenmiş ve gerçek koşu ve silah oynanışına sadık kalıyor gibi görünüyor… eski tarz oyuncuların memnun olacağını düşündüğüm bir şey.oyun-6