Neyse bu o kadar uzun sürmedi. Galaxy S23 serisi, tek bir hamlede Galaxy S24 serisinin en iyi yapay zeka özelliklerinin tümünü kazanacak. Samsung, ilk kez Galaxy S24 ile tanıtılan Galaxy AI özelliklerini eski cihazlara taşıyacak olan One UI 6.1’i Mart ayının sonundan itibaren kullanıma sunacak.

Bu, eşi benzeri olmayan bir değişiklik çünkü Galaxy AI özellikleri Galaxy S24 serisine özeldi ve esasen en son amiral gemileri ile geçen yılın modelleri arasındaki uçurumu daraltıyordu. One UI 6.1 güncellemesi özellikle Galaxy S23 serisi, S23 FE, Z Fold 5 ve Z Flip 5’in yanı sıra Galaxy Tab S9 Ultra, Tab S9+ ve Tab S9 gibi tabletlere gelecek.

Circle to Search, o zamandan beri Pixel 8’e sunulan Galaxy S24’e özel kısa ömürlü bir özellik olsa da, yukarıda adı geçen tüm cihazlar da buna erişebilecek. One UI 6.1 güncellemesine dahil olan diğer Galaxy AI özellikleri arasında Sohbet Yardımı, Canlı Çeviri, Not Yardımı, Transkript Yardımı ve Tercüman modu yer alıyor.

(Resim kredisi: Tom’un Rehberi)

Bu Galaxy AI özellikleri öncelikle iletişim ve üretkenliğe yönelik olsa da, güncelleme aynı zamanda tüm Galaxy AI özelliklerinin en harikalarını da getirecek: Düzenleme Önerisi, Üretken Düzenleme ve Anında Ağır Çekim. Bu özellikler, herkesin fotoğrafları düzeltmek, konuları yeniden boyutlandırmak, boşlukları doldurmak ve hatta herhangi bir videoyu ağır çekime dönüştürmek için üretken yapay zekadan kolayca yararlanmasını kolaylaştırır.

Galaxy S24 Ultra incelememizde gördüğümüz gibi, bu Galaxy AI özellikleri amiral gemisinin ana satış noktalarıydı – ancak artık eski Samsung cihazlarına da çıktığı için, amiral gemisi hakkında anlamlı bir şey olup olmadığı sorusunu akla getiriyor. Samsung’un Başkanı ve Mobil Deneyim Başkanı TM Roh, insanların Galaxy AI deneyimini yaşamasını istiyor.

Galaxy AI özelliğine sahip Galaxy cihazlarının görüntüsü.

(İmaj kredisi: Samsung)

TM Roh, “Galaxy AI ile hedefimiz yalnızca mobil yapay zekada yeni bir çağa öncülük etmek değil, aynı zamanda yapay zekayı herkes için daha erişilebilir hale getirerek kullanıcıları güçlendirmektir” dedi. Bu deneyimi 2024 yılında 100 milyondan fazla Galaxy kullanıcısına sunmayı planladığımız için bu, Galaxy AI’nın yalnızca başlangıcı.”

Samsung Galaxy S24 Ultra Üretken Düzenleme.

(Resim kredisi: Gelecek)

Galaxy S24 Ultra’nın kamera sürümünün düşürülmesiyle ilgili pek çok tartışma olduğu göz önüne alındığında, Galaxy AI özellikleri, AI özelliklerinin donanım yükseltme eksikliğini telafi edebileceğini kesinlikle kanıtlıyor. Artık eski Samsung Galaxy cihazlarına da geliyorlar, bu tamamen farklı bir hikaye ve tüketicileri yükseltme yapmaya teşvik etmiyor. Bu bakımdan yapay zekanın yardımıyla kullanıcıların zamandan tasarruf etmesini sağlayacak bir hamle bu.genel-26