Samsung Galaxy S23 Ultra (solda) ve Galaxy S24 Ultra Andy Boxall / Dijital Trendler

Geçtiğimiz yıl içinde bir Samsung telefonu satın aldıysanız, yakında büyük bir yazılım güncellemesinin gelmesine hazır olun. 21 Şubat’ta Samsung, bir dizi eski akıllı telefonunun “Mart ayı sonlarında” One UI 6.1 güncellemesinin bir parçası olarak Galaxy AI özelliklerini aldığını doğruladı.

Samsung, geçtiğimiz ay Galaxy S24 serisinin lansmanıyla Galaxy AI’yi tanıttı. AI özellikleri, Ocak ayında piyasaya sürülmesinden bu yana S24 telefonlarına özel olsa da, yaklaşan bu One UI 6.1 güncellemesi, çok daha fazla kişinin bunları kendi başlarına kontrol etmesine olanak tanıyacak.

Samsung’un daha önce onayladığı gibi, One UI 6.1 Mart ayında piyasaya sürüldüğünde aşağıdaki cihazlar Galaxy AI araç kitini alacak:

  • Samsung Galaxy S23, S23 Plus ve S23 Ultra
  • Samsung Galaxy S23 FE
  • Samsung Galaxy Z Katlama 5
  • Samsung Galaxy Z Flip 5
  • Samsung Galaxy Tab S9, S9 Plus ve S9 Ultra

Gelecek ay bu cihazlardan herhangi birine Galaxy AI aldığınızda kontrol etmeniz gereken çok şey var. Circle to Search en kullanışlı özelliklerden biridir. Telefonunuzda gördüğünüz herhangi bir şeyi yalnızca daire içine alarak veya karalayarak Google Araması yapmanıza olanak tanır. Ayrıca yüz yüze ve telefon görüşmeleri için yararlı çeviri araçları, güçlü yapay zeka fotoğraf düzenleme araçları ve mesajlarınızın tonunu ayarlamanıza yardımcı olabilecek “Sohbet Yardımı” adı verilen bir özellik de bulunmaktadır. Bunlardan bazıları diğerlerinden daha az başarılıdır.

Samsung ayrıca Galaxy AI özelliklerinin bir noktada maliyetli olacağını doğruladı ancak bunun tam olarak ne kadar veya ne zaman olacağını söylemedi. Ancak öngörülebilir gelecekte, ister Galaxy S24’te ister yukarıdaki cihazlardan birinde kullanıyor olun, Mart ayında One UI 6.1 güncellemesi alındığında bu özelliklerin tümü ücretsiz kalacaktır.
genel-19