Apple perakende mağazalarını önümüzdeki yılın başlarında Vision Pro'nun lansmanına hazırlıyor

Elma önümüzdeki yılın başlarında, yani 2024’te yapılması planlanan Vision Pro’nun lansmanı için ABD genelindeki perakende mağazalarını hazırlıyor.

Ekim ayında, Apple’ın ABD’deki mağazalarının her birinden perakende çalışanlarını Vision Pro’nun nasıl kullanılacağı ve satılacağı konusunda eğitmek üzere Cupertino, Kaliforniya’ya davet ettiği bildirildi. Buradaki fikir, her mağazadan birkaç kişiyi uçurmak, onlara gerekli bilgileri vermek ve diğer herkesi eğitmek için ilgili mağazalara dönmelerini sağlamaktır.

Eğitimin, şirketin cihazı piyasaya sürmesinin beklendiği 2024 yılı başlarında başlaması planlanıyor.

Bloomberg’den Mark Gurman’ın haberine göre çalışanlar için eğitim oturumları artık Ocak ayı ortasında planlanıyor. Kaynaklar, Vision Pro’nun kurulum süreci için her çalışanın iki günlük bir eğitimden geçmesi gerekeceğini söylüyor.

Gurman, Vision Pro’nun kurulum sürecinin karmaşık olduğunu belirtiyor. 3.499 dolarlık fahiş fiyat etiketi göz önüne alındığında Apple’ın kurulum sürecini bozmayı göze alamaz. Bu nedenle Vision Pro satışa çıkmadan önce mağazalardaki personel eğitime çağrıldı.

Kulaklığın her kişiye göre özelleştirilmesi gerekir ve kötü bir uyum sonuçta kullanıcının deneyimini mahvedebilir. Perakende çalışanlarının müşteriye nasıl yaklaştıkları ve cihazı kullanıcının kafasına nasıl yerleştirdikleri de dahil olmak üzere eğitimin her adımı dikkatle düzenlenecek.

Müşteriler Vision Pro’yu çevrimiçi olarak rezerve edebilecek olsa da, cihazı bir mağazadan teslim almaları teşvik edilecek gibi görünüyor.

Apple perakende mağazaları yakında kulaklığı monte etmek ve kutulamak için yeni ekipmanlar alacak, bu da lansmanın yaklaştığının bir işareti. Vision Pro başlangıçta yalnızca ABD’de satışa sunulacak ve müşterilerin ürünü perakende mağazalardan satın almak için randevu alması gerekecek.

Apple, Vision Pro’nun 2024’ün “erken” geleceğini duyurdu; Lansmanın Mart ayına ertelendiği söylenirken şirket, ürünü Ocak ayına kadar çıkarmayı hedefliyor. Yani her şey planlandığı gibi giderse lansman Mart 2024’ten önce gerçekleşecek ve yeni Mac’ler ve iPad’ler için takvim temizlenecek.

FacebookheyecanLinkedInmakalenin sonugenel-9