Video oyunlarını kapitalizmin eleştirisine dönüştüren avangart bir sanat topluluğu olan Total Refusal, ilk uzun metrajlı filmini, “kıyamet sonrası politik müzikal” olarak adlandıracak. Para Bir Konuşma Biçimidir.

Total Refusal’ın yapımcılığını Achmed Abdel-Salam’ın Almanca korku filminin arkasındaki ekip olan Viyana merkezli film grubu Glitter & Doom ile birlikte üstleniyor. Heimsuchung — Ubisoft aksiyon nişancı oyununun oyun motorunu kullanacak Tom Clancy’nin The Division 2’si Total Refusal’ın kurucu ortağı Robert Klengel, “kapitalizm ile demokrasi arasındaki ilişkiden ve bu ikisinin uyumlu olup olmadığından bahseden bir film yapmak” diyor.

2.Bölüm 2019’da piyasaya sürülen video oyunu, genetiği değiştirilmiş bir salgının ardından yakın gelecekte Washington DC’de geçiyor. Kullanıcılar, şehri yeniden inşa etmeye çalışan Stratejik Vatan Bölümü’nün bir ajanını canlandırıyorlar. 2.Bölüm oyuncuların ABD başkentinin hiper-gerçekçi, mimari açıdan doğru bir versiyonunun sokaklarında özgürce dolaşmasına olanak tanıyan bir “açık dünya” oyunudur.

Klengel şöyle diyor: “Filmimizde temel olarak Beyaz Saray’dan ABD Kongre Binası’na giden yolda yürüyor, Pennsylvania Bulvarı’ndaki farklı yerlerden ve ABD demokrasisinin yönlerinden bahsediyoruz.” “Yani bu bir ders filmi. Ama aynı zamanda bir dans filmi çünkü aptal avatarları dans koreografisi yapmaya zorluyoruz. Bol müzik, bol eğlence olacak. Bu gerçekten saçma bir proje.”

Üyelerinin web sitelerinde kendilerini “sözde Marksist medya gerillaları” olarak tanımladığı Total Refusal için saçmalık yeni bir şey değil. Merkezi Avusturya’da bulunan grup, popüler eğlencenin ardındaki “siyasi aygıtı ortaya çıkarmak” için video oyunlarındaki figürleri ve motifleri “yeniden dönüştüren” videolar, sanat enstalasyonları ve yaşam performanslarıyla tanınıyor.

İçinde Çok Çalışıyorum2023 Avrupa Film Ödülü’ne en iyi kısa kategoride aday gösterilen grup, 2018 Western oyunundaki oyuncu olmayan karakterleri (NPC’ler) takip ediyor Kızıl Ölü Kefaret 2, onların sonsuz anlamsız faaliyet rutinlerini, kapitalizm altındaki işçilerin yaşamlarının bir benzetmesi olarak çerçeveliyor.

“Nihai hedefimiz kapitalizmi aşmak” diyor Çok Çalışıyorum yardımcı yönetmen Leonhard Müllner alaycı bir şekilde.

Para Bir Konuşma Biçimidir Tiyatro ve festival gösterimleri için bir özellik olarak üretiliyor ancak grup aynı zamanda videonun bazı kısımlarını canlı performansları için kullanmayı veya YouTube ve Twitch gibi çevrimiçi platformlar aracılığıyla yayınlanmak üzere daha kısa bölümlere ayrılmayı da düşünüyor.

Fragmana göz atabilirsiniz Çok Çalışıyorum altında.sinema-2