Poco M6 5G yakında Hindistan da dahil olmak üzere küresel pazarlarda piyasaya sürülebilir. Bir ihbarcı tarafından paylaşılan ayrıntılara göre akıllı telefonun, şirket tarafından yakın zamanda Hindistan’da piyasaya sürülen uygun fiyatlı Redmi akıllı telefonun yeniden markalanmış bir versiyonu olarak piyasaya sürülmesi bekleniyor. Şirketin M serisi akıllı telefonlarının önceki modeli olan Poco M5’in aksine, iddia edilen halefi 5G bağlantısı desteği sunacak. Poco henüz ülkede yeni bir telefon piyasaya sürme planlarını resmi olarak duyurmadı.

Tipster Kacper Skrzypek (@kacskrz), daha önce Twitter olarak bilinen mikroblog platformu X aracılığıyla yakında çıkacak bir Poco telefonunun manifest dosyası gibi görünen bir ekran görüntüsünü paylaştı. Skrzypek, iddia edilen Poco M6 5G’nin bu hafta başında Hindistan’da piyasaya sürülen Redmi 13C 5G’nin yeniden yapılandırılmış bir versiyonu olacağını iddia ediyor.

Sızan ekran görüntüsü, 23128PC33I model numarasına ve dahili adı “air_p” olan Poco markalı bir telefona referanslar içeriyor. Model numarasının sonunda I harfi bulunuyor ve bu da telefonun Hindistan’da piyasaya sürüleceğini gösteriyor. Resimde ayrıca iddia edilen akıllı telefonun piyasa adı olarak “Poco M6 5G” de yer alıyor.

Poco M6 5G’nin ayrıntılı özellikleri henüz çevrimiçi olarak ortaya çıkmasa da, tahmincinin onun yeniden markalanan Redmi 13C 5G olacağı iddiası, meraklılara yaklaşan akıllı telefondan ne bekleyebilecekleri konusunda bir fikir verecek.

6 Aralık’ta Hindistan’da piyasaya sürülen Redmi 13C 5G, MediaTek’in 8 GB’a kadar RAM ve 256 GB’a kadar depolama alanıyla eşleştirilmiş Dimensity 6100+ yonga seti tarafından destekleniyor. Android 13 tabanlı MIUI 14 üzerinde çalışıyor. Telefon, 90Hz yenileme hızına sahip 6,74 inç LCD ekrana sahip.

Fotoğraflar ve videolar için Redmi 13C, f/1,8 diyafram açıklığına sahip 50 megapiksel birincil kamera ve derinlik sensöründen oluşan çift arka kamera kurulumuyla donatılmıştır. Ayrıca 5 megapiksel selfie kamerası da bulunuyor. Telefon 5.000mAh bataryaya sahiptir ve USB Type-C bağlantı noktası üzerinden 18W şarjı destekler, ancak Redmi kutuda yalnızca 10W şarj cihazı gönderir.


Bağlı kuruluş bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir; ayrıntılar için etik bildirimimize bakın.



genel-8