2023 yılında küresel Yatırımlar yüzde 15’lik ciddi bir düşüşle boğuşuyor Crunchbaseerken aşamadaki girişimler için zorlu bir zemin oluşturuyor. Yaklaşan pazarlar için yeni ve yenilikçi çözümler geliştiren derin teknoloji girişimleri için zorlu mücadele doğal olarak daha da şiddetli.

Mantıksal olarak çabaları önemli miktarda yatırım gerektiriyor ve buna eşlik eden risk, finansman denklemini daha da karmaşık hale getiriyor. Buna göre Anlaşma OdasıBu tür şirketlerin Avrupa’dan finansmanında 2021’de kayda değer bir artış görüldü; bu, muhtemelen yapay zekaya olan ilgideki ani artışın etkisiyle gerçekleşti. Ancak daha sonra 2022’de önemli bir düşüş yaşadılar ve bu düşüş eğilimi 2023’te de devam ediyor.

Uluslararası derin teknolojim yakın zamanda girişim fonları, iş melekleri ve çeşitli yatırım kuruluşlarıyla yapılan çeşitli görüşmelerden 40 milyon dolarlık bir başlangıç ​​turu elde etti. Girişimimiz için bu fonun sağlanmasında dört teknik çok önemli bir rol oynadı.

Bir hikaye anlatmak

Potansiyel yatırımcıları çekmenin temel bileşenlerinden biri, sunumlar için hazırlanmış, iyi bilinen bir dizi belgedir. Bunların arasında satış konuşması sunumu, fikrinizin özünü ifade etmek ve pazar dinamiklerine bir bakış sağlamak için birincil araç olarak hizmet ederek merkezde yer alır.

Kısa ve ilgi çekici bir satış konuşması hazırlamak çok önemli ancak iyi bilinen bir iştir ve pek çok kaynak ilham vermeye hazırdır. Ancak çoğu durumda ürününüzün karmaşıklığı kısmen tek başına aktarılabilir.

Elon Musk olmadığınız sürece, teknik açıdan gelişmiş bir şeyi tek başınıza yaratabileceğinizi kanıtlamak çetin bir mücadele olabilir.

Ürünümüzle ilgili defalarca aynı sorularla karşılaştıktan sonra “ürün kitabı” adı verilen ek bir anlatım formatını tanıttık. Sunum sunumu kısa ve öz bir belge olsa da ürün kitabı, ürününüzün inceliklerini daha derinlemesine ele alarak daha ayrıntılı bir açıklama sunar. Size sorulacak sorular muhtemelen bizimkinden farklı olacaktır, ancak bu kapsamlı kılavuzun yapılandırılmasındaki ana noktalar hala geçerlidir:

  • Sorun bildirimi: Sorunu ve devrim niteliğindeki ürününüze neden ihtiyaç duyulduğunu açıkça ifade edin.
  • Olası çözüm: Teknik ayrıntılara girmeden çözümün nasıl görünebileceğinin bir resmini çizin.
  • Neden şimdi: Daha önce aynı hedefe ulaşmanın neden imkansız olduğunu ve bu özel anda bunu gerçekleştirmek için nelerin değiştiğini açıklayın.
  • Yarışmacılar: Ürününüzün benzersiz değer teklifini vurgulayarak pazardaki mevcut çözümlerin neden yetersiz kaldığını vurgulayın.
  • Ekosistem: Ürününüzün işlevselliği için gerekli ekosistemin ana hatlarını çizerek öngörü gösterin. Örneğin yarının bilgisayarını hayal ediyorsanız, gerekli işletim sistemini ve uyumlu uygulamaları ele alın.
  • Kullanım durumları: Ürününüzün uygulanabileceği çeşitli alanları keşfedin.
  • Görseller: Tüm uygulamaları kullanarak her uygulamayı sırayla ve canlı bir şekilde sunun.
  • Bileşenler: Her şeyi mümkün kılan temel bileşenleri ele alarak çözümün nasıl mümkün olduğunu açıklayın.genel-24