TGA 2023’te Moon Studios (Ori oyunlarının arkasındaki Viyana merkezli stüdyo) ve Private Division, ARPG projelerinin perdesini nihayet çekti: No Rest for the Wicked.

Oyun, yetenekli oyuncuların ölümcül hareketler ve içgüdüsel saldırılar gerçekleştirebildiği acımasız, animasyon odaklı ‘hassas tabanlı dövüş’ içeren içgüdüsel izometrik bir ARPG olarak tanımlanıyor. Geliştiriciye göre, No Rest for the Wicked’in dövüşü, akılsızca düğmelere basmak yerine uygun beceri ve zamanlama gerektirecek.

Moon Studios aynı zamanda dünya tasarımında da yenilik arıyor. Isola Sacra’nın el işi ada ortamının, diğer ARPG’lere kıyasla ‘eşsiz dikeylik’ sağlayacağı bildiriliyor. Her lokasyonda çözülmesi gereken kendi sorunları, gizli hazineleri, keşfedilebilir sırları ve elbette çeşitli ölümcül yaratıkları olan karmaşık NPC’ler bulunacak. No Rest for the Wicked aynı zamanda stüdyonun ‘boyalı’, benzersiz görünümlü sanat tarzı geleneğini de sürdürüyor. Oyun, dört oyuncuya kadar çevrimiçi ortak çok oyunculu modu destekler.

Moon Studios Kurucu Ortağı ve Kreatif Direktörü Thomas Mahler şunları söyledi:

Hepimizin birlikte büyüdüğü ve sevdiği ARPG türüne katkıda bulunabilmeyi hayal ediyorduk. Ori’nin başarısından sonra Moon’un artık bu hayalleri gerçekleştirebilecek kadar olgunlaştığını anladık. Oyuncuların türün bu tamamen yeni yaklaşımına nasıl tepki vereceğini görmek için sabırsızlanıyoruz!

Moon Studios Kurucu Ortağı, Teknoloji ve Prodüksiyon Direktörü Gennadiy Korol şunları ekledi:

Son altı yıldır hayallerimizin tutkusu olan projemiz üzerinde yoğun bir şekilde çalışıyorduk; sıkı oyun mekaniği ve dünya inşa etmeye olan sevgimiz ve tutkumuzdan beslenen, sonraki seviye bir ARPG. ARPG türünün temel kuralları olarak her zaman tasavvur ettiğimiz şeylere ilişkin kendi yaklaşımımızı ortaya koymaktan heyecan duyarken, bir yandan da yenilik için olgun olduğunu düşündüğümüz unsurları yeniden tasarlamak üzere sonraki adımları atıyoruz.

No Rest for the Wicked, 2024 yılının ilk çeyreğinde Steam Erken Erişim’de yayınlanacak. Daha fazla ayrıntı, 1 Mart 2024 için halihazırda planlanan özel ‘Wicked Inside’ dijital vitrinde paylaşılacak. ayrıca PlayStation 5 ve Xbox Series S|X için de piyasaya sürülecek.

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

heyecangenel-17