Atlus, yakında çıkacak olan aksiyon RPG Metaforu: ReFantazio’ya “The Royal Tournament” başlıklı yeni bir fragmanla daha yakından bir bakış paylaştı. Stüdyo, 2023 Oyun Ödülleri kapsamında fragmanı yayınladı ve oyunun yayınlanma penceresini daralttı. Metafor: ReFantazio’nun 2024 Sonbaharında PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S, Xbox One, Nintendo Switch ve PC’de piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Atlus’un diğer RPG’lerinin çoğuna benzer şekilde, stüdyo Metaphor: ReFantazio’da da güç dinamikleri ve yolsuzlukla mücadele edecek gibi görünüyor, ancak daha fantastik bir ortamda. Fragmana göre oyun, yeni bir liderliğe umutsuzca ihtiyaç duyan bir ülkede kimin kral olacağını belirlemek için bir turnuvada yarışan kahramanı takip edecek gibi görünüyor. Daha sonra yemyeşil ortamlar, genişleyen şehirler, hem aksiyon hem de sıra tabanlı dövüşler, küçük bir avuç dolusu mini oyun (yemek pişirme, kimse var mı?) ve Persona için tanıdık ama heyecan verici olacağı kesin olan çarpıcı sanat yönetmenliği sergileniyor. Shin Megami Tensei hayranları.

Şimdi oynuyor: Metafor: ReFantazio — Kraliyet Turnuvası Fragmanı

Atlus stüdyo efsaneleri Katsura Hashino, Shigenori Soejima ve Shoji Meguro’nun yanı sıra Nier: Automata’dan Koda Kazuma ve Neon Genesis Evangelion’dan Ikuto Yamashita da yakında çıkacak olan oyunda yer alacak. Fragman, Metaphor: ReFantazio’nun 2024 Sonbaharında tüm konsollara çıkacağının duyurulmasıyla sona erdi.

Elbette Metaphor: ReFantazio’nun yeni fragmanı The Game Awards’taki tek büyük açıklama değildi. Gecenin en büyük duyurularının yanı sıra tüm Oyun Ödülü kazananlarının bir listesini hazırladık.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde yer alan herhangi bir şeyi satın almanız durumunda GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1