On yıl önce, Spike Video Oyunu Ödülleri’nde Hello Games, son derece iddialı bilim kurgu keşif oyununu duyurarak büyük ses getirmişti. No Man’s Sky. Bu akşam, The Game Awards’ın 2023 edisyonunda stüdyo bunu bir kez daha yaptı ve şunu ortaya çıkardı: Işık Ateş Yok. Bu sefer oyun, keşfedilecek farklı gezegenlerden oluşan devasa bir evren sunmak yerine, inanılmaz derecede ayrıntılı tek bir dünyaya odaklanıyor.

Hello’dan Sean Murray’e göre oyun son beş yıldır küçük bir ekip tarafından geliştiriliyor. Bunu, çevrimiçi çok oyunculu bileşene de sahip olan, sınırları olmayan “ilk gerçek açık dünya” olarak tanımlıyor. Fragmandan zanaatkarlık ve madencilik gibi unsurların yanı sıra uçan bineklere binme yeteneğinin olduğu ortaya çıktı.

İşte resmi açıklama:

Işık Ateş Yok birlikte macera, inşa etme, hayatta kalma ve keşfetme üzerine bir oyundur. Dünya büyüklüğündeki fantastik bir gezegende geçen oyun, rol yapma oyununun derinliğini hayatta kalma sanal alanının özgürlüğüyle buluşturuyor.

Tabii ki, ilk duyurudan bu yana uzun bir yol vardı. No Man’s Sky. 2013’te ortaya çıktıktan sonra nihayet 2016’da piyasaya sürüldü ve o zamandan beri çok çeşitli platformlara ulaştı ve sürekli güncelleme akışı sayesinde büyüdü. Geçen yıl sürüm 4.0’a çıktı ve 2023’te Mac ve PlayStation VR2’yi de kapsayacak şekilde genişletildi.

Ancak çıkış tarihi veya platformlar hakkında henüz bir bilgi yok Işık Ateş Yok var mı bir Steam sayfası.genel-2