Elon Musk'un yapay zeka firması xAI, Grok chatbot'unu bu X kullanıcılarına sunuyor

Elon Musk X’in (eski adıyla Twitter) sahibi olduğu yapay zeka (AI) girişimi xAI’nin, mikro blog platformunun Premium+ aboneleri için ChatGPT rakibi Grok’u kullanıma sunduğunu duyurdu.

“Grok, en son uygulama sürümüyle X Premium+ abonelerine sunuluyor. İyi eğlenceler!” Lansmanla ilgili herhangi bir ayrıntıyı açıklamadan X’teki bir gönderide şunları söyledi. Geçtiğimiz ay Musk, Grok’un erken beta testinden çıkar çıkmaz abonelerin kullanımına sunulacağını söylemişti.

Hindistan’da X Premium+ abonelik fiyatı
X, bu yılın Ekim ayında Premium+ da dahil olmak üzere iki yeni plan başlattı. Yıllık ücreti 13.600 Rs ve aylık 1.300 Rs’dir. X, yeni planın gelişmiş bir kullanıcı deneyimi sunduğunu iddia etti.

Premium+ planı, İçerik Oluşturuculara Gönderi İçin Ücret Alma, İçerik Oluşturucu Abonelikleri, X Pro (Yalnızca Web), Media Studio (yalnızca web) ve Analytics (yalnızca web) gibi özelliklerle destek sunar.

Diğer özellikleri arasında gönderileri düzenleme, daha uzun gönderileri paylaşma, gönderileri geri alma, daha uzun videolar yayınlama, en çok okunan makaleler, daha uzun konuları okuma, arka planda video oynatma, video indirme, ‘Sizin İçin’ ve ‘Takip Edilenler’ bölümlerinde reklam göstermeme ve diğerleri yer alır.

Ayrıca Oku

Elon Musk'un sahibi olduğu X, Ekim ayında 2 lakh'tan fazla hesabı yasakladı, işte nedeni
Google Pixel kullanıcıları X uygulama şirketiyle ilgili sorunlarla karşılaşıyor ve sorunları araştırıyor

Musk, aralarında Google ve Microsoft’un da bulunduğu teknoloji devleriyle rekabet edebilmek için Temmuz ayında xAI’yi piyasaya sürdü. Bu şirket Kasım ayında Grok’u duyurdu ve yapay zeka sisteminin yanıtlarında biraz mizah barındıracak şekilde tasarlandığını söyledi.

“Grok’un X platformu aracılığıyla bilgilere gerçek zamanlı erişimi var, bu da diğer modellere göre çok büyük bir avantaj. Aynı zamanda temellidir ve alaycılığı sever. Musk, X’te bunu kimin bu şekilde yönlendirebileceğine dair hiçbir fikrim yok” dedi.

Musk Google Gemini’yi araştırıyor
Duyuru, Google’ın yapay zeka sohbet robotu Bard’a güç veren Gemini yapay zeka modelini duyurmasının hemen ardından geldi. Musk, üç kedinin fotoğrafını paylaştı ve görüntüdeki kedi sayısını yanlış tanıyınca chatbot’u inceledi.

FacebookheyecanLinkedInmakalenin sonugenel-9