Cihazınızın tüm potansiyelini ortaya çıkarmak istiyorsanız tablet aksesuarları çok önemlidir ve üreticiler bunun farkındadır. Bu nedenle Galaxy Tab’lar için S Pen’e veya iPad’ler için Apple Pencil ve Magic Keyboard’lara sahibiz. Artık Apple yeni nesil iPad aksesuarlarını tanıtmaya hazırlanıyor gibi görünüyor.

Mark Gurman Bloomberg’den gelen duyuru işin püf noktalarını ortaya koyuyor; Apple, Apple Pencil ve Magic Keyboard’un yenilenmiş versiyonlarını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu şık aksesuarlar, yakında çıkacak olan iPad Pro ile birlikte pazara sunulacak.
B532 kod adlı yeni kalem, ürünün üçüncü nesli olarak devreye giriyor. Kasım ayında şirket, USB-C’li yeni bir düşük kaliteli Pencil modelini piyasaya sürdü; bu, Apple’ın Lightning bağlantı noktasına veda ederek USB-C’yi benimseme yönündeki hamlesinin sinyalini verdi.
Apple Pencil 3 etrafında dönen söylentiler, çeşitli enstrümanları simüle eden, manyetik olarak bağlanan değiştirilebilir uçların etkinleştirilmesini sağlayan bir donanım değişikliğini öne sürüyor. Şunu hayal edin: iPad Pro, takılı uçları algılar ve desteklenen uygulamalarda fırçalar ve kalemler arasında sorunsuz bir şekilde geçiş yapar.
Yaklaşan R418 ve R428 kod adlı Magic Keyboard’lar, iPad Pro’ya dizüstü bilgisayar havası verecek şekilde ayarlandı. Dayanıklı bir alüminyum çerçeve bekliyoruz ve raporlar, daha önce de belirtildiği gibi daha büyük bir trackpad olasılığına işaret ediyor.
Yeni aksesuarların, iki yeni iPad Pro ve iki yeni iPad Air ile birlikte 2024 yılının ilk aylarında tanıtılması bekleniyor. Bildirildiğine göre yeni iPad Pro, mevcut tasarımın 2018’de tanıtılmasından bu yana ürünün ilk revizyonunu işaret edecek.

Birinci nesil Pencil, 2015 yılında birinci nesil iPad Pro ile birlikte piyasaya sürülürken, iPad entegrasyonuna sahip Magic Keyboard (ilk başta daha çok bir iMac ve Mac Pro aksesuarıydı) 2020’nin sonlarında piyasaya sürüldü. Hem Apple Pencil hem de Apple Pencil Magic Keyboard, Apple’ın iPad ve iPad Air aygıtlarının yeteneklerinin genişletilmesinde etkili oldu.telefon-1