Ne bilmek istiyorsun

  • Avrupa Ekonomik Alanındaki oyuncular artık Xbox Cloud Gaming dışındaki bulut akış hizmetlerinde Call of Duty: Modern Warfare 2, Call of Duty: Modern Warfare 3, Call of Duty: Warzone ve Crash Team Rumble oynayabilir.
  • Xbox’ın Avrupa Komisyonu’na olan bağlılığının bir parçası olarak, Avrupalı ​​oyuncular bu dört oyunu bir sonraki başlattıklarında bir açılır pencere görecekler.
  • Açılan pencere güncellenmiş bir Yazılım Lisansı ve Hizmet Sözleşmesidir.

Call of Duty: Modern Warfare 3’ün ilk sezonluk içeriği, Call of Duty: Warzone için yepyeni bir harita da dahil olmak üzere kısa süre önce yayınlandı. Avrupa Ekonomik Alanı’ndaki oyuncular, Call of Duty: Modern Warfare 3, Call of Duty: Warzone veya Call of Duty: Modern Warfare 2’nin yanı sıra Crash Team Rumble’ı bir sonraki piyasaya sürdüklerinde yeni bir pop-up ile karşılaşacaklar. Açılan pencere güncellenmiş bir Yazılım Lisansı ve Hizmet Sözleşmesidir ve artık Avrupa Komisyonu’nun Xbox’ın Activision Blizzard King’i satın almasını onaylamak için gerekli olan lisans değişikliklerini yansıtmaktadır.

Call of Duty için Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi açılır penceresi

Call of Duty HQ için Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi açılır penceresi. (İmaj kredisi: Cole Martin için JJ Ramplin, Windows Central)

Açılır pencere, kullanıcıların oyunu ilk kez başlatmadan önce kabul etmeleri istenen standart EULA sözleşmesini andırıyor. Bununla birlikte, Avrupalı ​​tüketicilerin Microsoft’un, sahip oldukları herhangi bir cihazdaki bir bulut akış hizmetinde uygun oyunları “yalnızca kişisel kullanımları için” oynamalarına izin vereceğini yansıtacak şekilde bazı diller ayarlandı.

Microsoft, Microsoft tarafından girilen Taahhütlerde tanımlandığı ve bunlara uygun olarak, Tüketici Lisansına uygun olarak yalnızca Tüketicilerin yararına Uygun Oyunları yayınlamak için Hak Kazanan Yayın Hizmetlerine yönelik haklarını münhasır olmayan, devredilemez, alt lisansı verilemez bir lisans kapsamında lisanslar. Microsoft ve M.10646 -Microsoft/Activision Blizzard davasında (EC) 139/2004 Yönetmeliğinin 8(2) Maddesi uyarınca Avrupa Komisyonu tarafından yasal olarak bağlayıcı hale getirilmiştir.

Microsoftgenel-20