Medeniyet 3 Sid Meier’in on yıl önce çıktığı için aklımıza gelen ilk strateji oyunu değil ama kesinlikle serinin en önemli oyunlarından biri. Klasik sıra tabanlı devam oyunu, binlerce saatlik içerik sunarak yaşı ne olursa olsun oynaması hâlâ çok eğlenceli. Yakın zamanda viral olan bir annenin oyun süresi, kendini adamış Civ stan’ın oyunda 16.000 saatin üzerinde zaman geçirdiğini kanıtlıyor. Oyun tasarımcısına göre bu, genel olarak üçüncü girişi oluşturmak için gerekenden daha fazla saat.

Civilization 3’ün annesi gerçek ve sanırım onu ​​sevdiğimizi söylerken hepimiz adına konuşuyorum. Gerçek Shirley Curry tarzında, bu kadın yaklaşık iki yılını bu sevilen strateji oyununu oynamaya adadı. Artık ikon haline gelen bir gönderide kızı, Steam’de oyunda geçirilen toplam süreyi gösteren bir ekran görüntüsünü paylaşıyor; bu da toplam 16.395,4 saat anlamına geliyor. Profesyonel oyuncu anne, son iki hafta içinde bunlardan 30’dan biraz fazlasını topladı; bu sayı, toplam süreyle karşılaştırıldığında küçük patates gibi görünüyor.

Orijinal 29 Kasım postalamak Twitter’da Jenbo kullanıcısının “Annem 16.395,4 saat Civ 3 oynadı” ifadesini kullandığını görüyor. Yanıtların çoğu, resmi Civilization hesabı aracılığıyla bilinmeyen kadına tezahürat yapmak için verildi yorum yapma Jenbo’nun annesine özverisinden dolayı teşekkür etmek için. Civ oyununu geliştirmek için harcadığı zamana atıfta bulunan tasarımcı Soren Johnson’dan özellikle ilgi çekici bir yanıt geldi.

Geliştirici, “Referans olarak Civ 3’ü hazırlamak için 6.480 saat harcadım” diye yazıyor. Evet, bu, artık ünlü olan annenin aslında oyunu sıfırdan hazırlamak için harcadığı saatlerden daha fazla oyun saatine sahip olduğu anlamına geliyor. Bana sorarsan dalga geçilecek bir şey yok. Artık örnek almamız gereken Civ 3 annemiz ve haklı olarak saygı duyulan Skyrim büyükannemiz var. Artık ihtiyacımız olan tek şey bir oyun babası ya da bir dede.

Ancak muhtemelen Civ annesinin partneri şeklinde gelmeyecek. Şaka amaçlı cesur bir yorumcu diye sordu, “O evlendimi?” Jenbo’nun yanıtı tamamı büyük harflerle yazılmış ve şöyle yazıyor: “Benim zaten bir babam var.” Kendini öne çıkaran bekar, karşılığında basit bir cevap bıraktı: sormak, “Kaç saat Civ 3 oynadı?” Eğer sayı 16.000’den azsa hepimiz ayaklanmaya hazırız.

Oynamak için 16.000 saatlik başka bir deneyim arıyorsanız, şu anda piyasadaki en iyi PC oyunlarından birkaçına göz atmalısınız. Alternatif olarak, biraz daha Civ 3 oyun zamanı geçirirken bekleyecek bir şey arıyorsanız, yakında çıkacak en heyecan verici PC oyunlarından bazılarına göz atın.

Bizi mutlaka takip edin Google Haberleri günlük PC oyunları haberleri, incelemeleri ve kılavuzları için veya bizim PCGN fırsat takipçisi Kendinize harika pazarlıklar yapmak için.

oyun-2