Apple Card ve Goldman Sachs ittifakı büyük olasılıkla sona eriyor; bankanın yeni müşteriler kazanma çabasıyla milyonlarca dolar kaybetmesi nedeniyle anlaşmanın kaybeden tarafında olduğu bildiriliyor. Daha önceki bir raporda, American Express’in JP Morgan Chase ile birlikte potansiyel bir aday olduğu belirtilmişti, ancak İcra Kurulu Başkanı’nın yanıtları onun bir anlaşmayı hayata geçirme niyetinin çok az olduğunu veya hiç olmadığını gösteriyor.

American Express CEO’su bankanın ’50’den fazla ortak marka ortaklığı’ olduğunu söylüyor ancak Apple Card’dan veya müşterilerinden açıkça bahsetmiyor

Goldman Sachs ile çalkantılı bir iş ilişkisi her zaman Apple Card’ın yakında yeni bir ortak aramak zorunda kalacağı anlamına geliyordu. American Express CEO’su Steve Squeri ile yakın zamanda yapılan bir röportaja göre Payments Dive, yöneticinin Apple Card’tan bahsetmediğini ancak finansal hizmetler kurumunun ’50’den fazla ortak marka ortaklığına’ sahip olduğuna dikkat çektiğini bildirdi.

“Ortak marka ortaklıklarına baktığımızda (ki 50’den fazla ortak marka ortaklığımız var) gerçekten bir artı bir eşittir üçü arıyorsunuz. Çünkü ortak marka ortaklığının amacı dağıtımdır aynı zamanda. Peki her iki markaya da değer katıyor mu? Ve premium ekonomi mi yaratıyorsunuz? Dolayısıyla ortaklıkları değerlendirirken kullandığımız mercek budur.”

Squeri muhtemelen Apple Card ve Goldman Sachs’ın iş ilişkisini çok detaylı bir şekilde inceleyecekti ve dikkati esas olarak bankanın bu ortaklık nedeniyle geçen yıl nasıl 1,2 milyar dolar kaybettiğine odaklanacaktı. Goldman Sachs, bir Apple Card müşterisi edinmek için ortalama 350 dolar harcadı; operasyonların çoğu Apple yerine banka tarafından yürütülüyordu.

Tarafından belirtildiği gibi AppleInsiderSqueri, ortağın bazen herkese ulaşmak istediğini ve bu mümkün olsa da bunun dayanılmaz kayıplara neden olduğunu, bunun da muhtemelen Goldman Sachs ve Apple Card anlaşmasında ortaya çıktığını belirtiyor. American Express’i henüz listeden tamamen çıkarmadık, o yüzden Tim Cook ve Steve Squeri’nin Goldman Sachs’ın kaldığı yerden devam edip edemeyeceğini görelim.

Haber kaynağı: Ödemelerde Düşüş

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

heyecangenel-17