Rockstar nihayet bir sonraki büyük oyunu olan Grand Theft Auto VI’yı açıkladı ve 2025 çıkış tarihini onaylamak da dahil olmak üzere tartışmaya başladı. Oyunun zamanında çıkma ihtimali ne kadar? Kesin olarak bilmiyoruz, ancak tarih bir gösterge ise hayranlar kendilerini bir gecikmeye hazırlamak isteyebilir.

Grand Theft Auto IV, Red Dead Redemption, Grand Theft Auto V ve Red Dead Redemption II dahil olmak üzere Rockstar’ın son on yıldaki en büyük oyunlarının çoğu, başlangıçta duyurulan çıkış tarihlerinin ötesine ertelendi. Bu, Rockstar’ın Grand Theft Auto VI’yı geciktireceğini garanti etmiyor ancak Take-Two ve Rockstar’ın muhtemelen kaliteyi artırmak amacıyla en büyük oyunlarını ertelemeye istekli olduklarını gösteriyor.

Şimdi oynuyor: GTA 6 (Grand Theft Auto VI) Resmi Fragmanı

Rockstar’ın ana şirketi Take-Two, kazanç tahminlerinde GTA VI’nın (açıkçası) büyük bir para kazandırıcı olmasının beklendiğinin sinyalini verdi ve şirket bunu yansıtan bir kılavuz yayınladı. Take-Two, hiç şüphesiz, yatırımcıları memnun etmek ve finansal tahminlerini karşılamak için oyunun zamanında gönderilmesini istiyor. Ancak şirketin, yakın vadede şirket için zorlu mali haberler anlamına gelse bile, GTA ve diğer oyunları geciktirme geçmişi var.

İşte tüm büyük Rockstar oyunlarının kısa bir özeti ve lansman öncesindeki gecikmeler. Ayrıca GTA VI’nın 2025’te PS5 ve Xbox Series X|S’te yayınlanacağı onaylandı. PC’den bahsedilmedi, bu nedenle oyunu bu platformda satın almak isteyenlerin en uzun süre beklemesi gerekebilir. Üstelik bu liste son zamanların tüm Rockstar oyunlarını kapsamıyor, sadece en büyüklerini içeriyor. Rockstar’ın oyunlarından bazıları zamanında yayınlandı.

Grand Theft Auto IV

Rockstar’ın ilk olarak Ekim 2007’de piyasaya sürülmesi planlanan Grand Theft Auto IV, Nisan 2008’e ertelendi. Take-Two o sırada “geliştirmedeki bazı unsurların beklenenden daha fazla zaman gerektirdiğini kanıtladığını” söyledi. Şirket, gecikmenin bir sonucu olarak mali rehberliği 200 milyon dolardan fazla azaltmak zorunda kalmanın hayal kırıklığı yarattığını belirtti.

Grand Theft Auto Çin Mahallesi Savaşları ve GTA 4 DLC

Rockstar’ın Nintendo DS için GTA oyunu GTA: Chinatown Wars’un başlangıçta Ocak 2009’un sonundan önce piyasaya sürülmesi bekleniyordu ancak oyun Nisan 2009’a ertelendi. Rockstar ayrıca GTA IV’ün ilk DLC paketi The Lost and Damned’ın da ertelendiğini doğruladı. ilave olarak.

Kızıl Ölü Kefaret

Rockstar’ın açık dünya western oyunu Red Dead Redemption, Take-Two’nun oyunu o yılın Mayıs ayına ertelemesinden önce, ilk olarak Nisan 2010’un sonunda piyasaya sürülmesi planlanmıştı. Take-Two, gecikmenin oyuna daha iyi bir çıkış aralığı sağladığını ve Take-Two’ya oyunu pazarlamak için daha fazla zaman tanıyacağını söyledi.

Büyük Araba Hırsızlığı V

Rockstar başlangıçta Grand Theft Auto V’i 2013 Baharında çıkarmayı planlıyordu ancak şirket oyunu o yılın Eylül ayına erteledi. Şirket, dört aylık gecikmenin takıma oyunu geliştirmek ve geliştirmek için daha fazla zaman vereceğini söyledi. GTA V 190 milyon kopya satarak tüm zamanların en çok satan oyunlarından biri olacaktı.

Red Dead Redemption II

Rockstar ve Take-Two oyunu Bahar 2018’e ve ardından tekrar Sonbahar 2018’e erteleyene kadar Rockstar’ın Red Dead Redemption II’sinin 2017’nin en büyük oyunlarından biri olması gerekiyordu. Take-Two, gecikmelerin Rockstar’ın daha fazla zamana ihtiyaç duymasından kaynaklandığını söyledi ” mümkün olan en olağanüstü” oyun.

Grand Theft Auto V Yeni Nesil

Grand Theft Auto V’in PS5 ve Xbox Series X|S sürümlerinin, Rockstar Mart 2022’ye ertelemeden önce Kasım 2021’de piyasaya sürülmesi gerekiyordu. Rockstar, oyunun “düzenleme ve ince ayar için birkaç aya daha” ihtiyacı olduğunu söyledi.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde yer alan herhangi bir şeyi satın almanız durumunda GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1