2,5 milyardan fazla aktif kullanıcısı olan popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcıların durum güncellemelerini her iki platformda da sorunsuz bir şekilde paylaşmalarına olanak tanıyan yeni bir özellik sunarak Instagram ile bağlantısını güçlendirmeye hazırlanıyor. Görünüşe göre WhatsApp, Facebook ile önceki entegrasyonunu temel alarak bu işlevselliği şimdi Instagram’a da genişletiyor ve daha geniş bir hedef kitleyle içerik paylaşma sürecini daha da kolaylaştırıyor.

Buna göre WABetaBilgisiŞu anda geliştirme aşamasında olan bu yeni özellik, kullanıcıların WhatsApp durum güncellemelerini zahmetsizce doğrudan Instagram hikayelerinde paylaşmalarına olanak tanıyacak. Bu entegrasyon, her platformda ayrı güncellemeleri manuel olarak oluşturma ve yayınlama ihtiyacını ortadan kaldırarak içerik paylaşımını iyileştirecektir.

Bu özelliğin zaman kazandıran faydaları özellikle dikkat çekicidir. Hem WhatsApp hem de Instagram’da aynı güncellemeleri oluşturmaya ve yayınlamaya zaman ayırmak yerine, kullanıcılar bu görevi tek bir adımda gerçekleştirebilecek ve sosyal medya etkileşimlerini kolaylaştırabilecekler.

Kolaylığın ötesinde, bu entegrasyon aynı zamanda Meta platformları arasında içerik paylaşımında tutarlılığı da destekler. Kullanıcılar, güncellemelerinin genel sosyal medya varlıklarıyla uyumlu olmasını sağlayarak hedef kitleleri için tutarlı bir kimlik oluşturabilir. Üstelik bu özelliğin isteğe bağlı yapısı, kullanıcılara bu özelliği kullanmak isteyip istemeyeceklerine karar verme yetkisi veriyor. Her platformda ayrı durum güncellemesi yapmayı tercih edenler bunu kısıtlama olmadan yapabilir.

Instagram’da durum güncellemelerini paylaşma özelliği, Google Play Store’da bulunan Android için en son WhatsApp beta 2.23.25.20 güncellemesinde bulunuyor. Halen geliştirilme aşamasındadır ve uygulamanın gelecekteki bir güncellemesinde kullanıma sunulacaktır.telefon-1