Milan merkezli yaratıcı uygulama stüdyosu Bending Spoons, Filmic Pro gibi popüler video ve fotoğraf düzenleme uygulamalarını üreten Filmic’in tüm ekibini işten çıkardı. PetaPixel. Bending Spoons, Filmic’i geçen Temmuz ayında satın aldı ve hamle Eylül ayında duyuruldu.

Geçtiğimiz birkaç gün içinde, birçok Filmik çalışanlar CTO Christopher Cohen ve COO Kevin Buonagurio da dahil olmak üzere LinkedIn ve X’te ayrılışlarıyla ilgili paylaşımlar yaptılar. Filmic’in kurucusu ve eski CEO’su Neill Barham bu gelişmeyle ilgili hiçbir şey paylaşmasa da, LinkedIn sayfası Kasım 2023’te şirketten ayrıldığını öne sürüyor.

Bükme Kaşıkları hikaye hakkında hemen yorum yapmadı. Şirketin Filmic’in uygulamalarıyla ne yapmak istediği belli değil. Özellikle İtalya merkezli şirketin ayrıca adında bir video düzenleyicisi var. Ekleme.

Apple, iPhone 11 serisini piyasaya sürdüğünde Filmic, görüntüleri yakalamak için cihazdaki birden fazla kamerayı aynı anda kullanan DoubleTake uygulamasıyla öne çıktı.

Bending Spoons’un, satın alındıktan sonra mülklerini elden geçirme konusunda bir geçmişi var. İtalya merkezli şirket, Filmic’i satın aldığında tek seferlik satın alma fiyatı yerine abonelikleri uygulamaya koydu.

Geçen ay, Bending Spoons’un sahibi olduğu Evernote, ücretsiz katmanını tek seferde yalnızca 50 notayla sınırlayarak elden geçirdi. Şubat ayında şirket, not uygulamasının geçen yıl satın alınmasının ardından Evernote’un 129 personelini de işten çıkarmıştı.

genel-24