Dostum, yaklaşan OnePlus 12’de sevilmeyecek ne var ki? 2K çözünürlüğe, 120 Hz yenileme hızına ve 4.500 nit zirve parlaklığa sahip 6,82 inç OLED ekrana sahip cihazın, gelecek yıl en iyi uygulama işlemcilerinden biri olan Snapdragon 8 Gen 3 tarafından desteklenmesi bekleniyor. LPDDR5X RAM, 1 TB’a kadar UFS 4.0 depolama alanı, devasa 5400 mAh pil ve 50 MP birincil kamera ile Samsung’un bazılarının kaşlarını çatmasına yetecek kadar özellik bulunacak.
Bir özellik, yağmurdan dolayı ıslandığında bile dokunmatik ekranın dokunmatik girdiyi kaydetmesine olanak tanır. IR blaster, kullanıcının OnePlus 12’yi televizyon için uzaktan kumanda olarak kullanmasına olanak tanıyacak. Evet, OnePlus 12, Samsung Galaxy S24 Ultra ile eşleşmeyeceği bir alan olan suya dayanıklılık dışında her şeye sahip görünüyor. Şirketin IP sertifikası için ödeme yapmayarak tasarruf etmeye çalıştığı OnePlus One’ın başlangıcından bu yana, suya karşı koruma, telefonu daha düşük bir fiyat noktasına indirmek kadar önemli değildi.
Şirket, 2019’da OnePlus 7 için bir reklam oluşturdu (bunu bu hikayeye yerleştirdik). yeni telefonun su dolu bir kovaya batırıldığını gösterdi. Bu, telefonu IP derecesiyle sertifikalandırmaktan daha ucuzdu ve cihazın bir kova su içinde yüzdükten sonra bile çalışacağını ima ediyordu. Sonunda OnePlus IP derecelendirmeleri için ödeme yapmaya başladı; örneğin OnePlus, önceki modelin IP64 derecesine göre hafif bir gelişme olan OnePlus 12’nin IP65 derecesini tanıtmaya başladı.

Video Küçük Resmi

IP65, OnePlus 12’nin toza karşı en yüksek düzeyde korumaya sahip olduğu (“6” derecesinin anlamı budur) ve her yönden gelen düşük basınçlı su jetlerine dayanabileceği anlamına gelir. Biz bekliyoruz SAMSUNG Galaxy S24 Ultra Toza karşı dayanıklı olmasını ve 30 dakikaya kadar 1,5 metreye (yaklaşık 5 fit) kadar tatlı suya daldırılabilmesini sağlayacak bir IP68 derecesine sahip olmak.

OnePlus 12, Samsung Galaxy 24 Ultra ile aynı seviyede su korumasına sahip olmasa da telefon alıcılarının anlaması gereken önemli nokta, su hasarının yine de hiçbir telefonda garanti kapsamına girmeyeceğidir. Sonuç olarak hiç kimse telefonunu yüzme havuzunda veya duşta kullanmamalıdır (sıcak buhar cihaz için iyi değildir). Yani eğer OnePlus 12’yi daha çok seviyorsanız Galaxy S24 Ultra, bu gelecek yıl satın almanız gereken telefon; Telefonunuzu satın alırken kararlarınızı telefonun IP derecesine göre vermeyin.

OnePlus ayrıca telefon için USB 3.2 Gen 1 şarj bağlantı noktasını da tanıtıyor. Diğer amiral gemileri gibi, doğru kabloyla bu da 10 Gbps’ye kadar hızlı veri aktarımına olanak tanıyacak. OnePlus 12’nin, Samsung’un en üst düzey amiral gemisi de dahil olmak üzere herhangi bir Android amiral gemisi kadar dolu olacağını bir kez daha tekrarlamamız gerekiyor.telefon-1