Uyarı: Açlık Oyunları: Ötücü Kuşların ve Yılanların Şarkısı ile ilgili spoiler var.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Özet

 • için yeni sanat eserleri Ötücü Kuşların ve Yılanların Şarkısı 10. Açlık Oyunlarını yüksek bir heykel, televizyon ekranlarıyla kaplı binalar ve Capitol ikonografisiyle bir gösteri olarak tasvir ediyor.
 • 10. Açlık Oyunları, eğlence gibi olayların anlatılması ve izleyici desteğine dayalı bir sponsorluk sisteminin uygulanması da dahil olmak üzere gelecekteki Oyunların temelini oluşturan değişiklikleri tanıtıyor.
 • 10. Açlık Oyunları’ndaki mentorluk programı Capitol öğrencilerini mentor olarak içerirken, daha sonraki Oyunlar eski galipleri mentor olarak öne çıkararak Bölgeler arasında bölünmenin devam etmesini ve Capitol tarafından kontrol edilmesini sağlıyor.

için yeni sanat eserleri Açlık Oyunları: Ötücü Kuşların ve Yılanların Şarkısı Ön bölüm uyarlamasında Oyunların nasıl bir gösteriye dönüştüğünü gösteriyor. Ötücü Kuşların ve Yılanların Şarkısı Katniss Everdeen ve Peeta Mellark’ın birlikte kazandığı, 74.’den 64 yıl önce 10. Açlık Oyunları’na odaklanıyor. Katniss ve Peeta, Capitol’ün Açlık Oyunları’nı, her yıl düzenlenen birçok dehşet ve şiddete rağmen nasıl tam teşekküllü bir realite televizyon gösterisi gibi ele aldığını ilk elden deneyimliyorlar.

@17thandOakLionsgate Studios ve Poster Posse tarafından sipariş edilen sanat eseri, 10. Açlık Oyunlarının nasıl gerçekleştiğini gösteriyor. Ötücü Kuşların ve Yılanların Şarkısı gösteriye dönüşmeye başlıyorlar. Aşağıdaki sanat eserine göz atın:

Sanat eseri, Lucy Gray Baird’i ve diğer haraçları 10. Açlık Oyunları’nın bombalanan arenasında gösteriyor. Diğer haraçlar ona doğru koşarken silahlarını savururken, renkli elbisesini giymiş halde üstlerinde dururken görülüyor. Gösteri, yüksek heykel ve arenayı çevreleyen binalarla, sayısız televizyon ekranı ve Capitol ikonografisiyle kaplanmış binalarla yansıtılıyor.


Capitol, Açlık Oyunlarını Nasıl Gösteriye Dönüştürüyor?

10. Açlık Oyunları, Dr. Volumnia Gaul’un gözetimi ve genç Coriolanus Snow’un öngörüleri altında, Katniss, Peeta ve gelecekteki tüm haraçlar için temel oluşturacak birçok değişiklik başlatır. Bu değişikliklerden biri de Lucretius “Lucky” Flickerman’ın ilk sunucu olması. Oyunları tek tek oyun tarzında anlatmak ve parçalara ayırmak, etkinliğin daha çok eğlenceye dönüşmesini sağlar. Oyunlar Bölgelerdeki herkes için zorunlu olarak izlenir hale gelirken, Lucky’nin soyundan gelen Caesar Flickerman’ın gelecekteki ev sahibi olmasıyla bu kalıcı bir değişiklik.

10. Açlık Oyunları’ndaki bir diğer önemli değişiklik ise izleyicilerden yeterli desteği alan haraçlara su veya diğer kaynakların gönderilebilmesidir. Bu, haraçların kazanma şansı açısından hayati önem taşıyan sponsorluk sisteminin temelidir. Snow bunu Lucy Gray’in kazanmasına yardımcı olmak için kullanıyor ve Haymitch Abernathy de bunu yıllar sonra Katniss ve Peeta’nın kazanmasına yardımcı olmak için kullanacak. Bu aynı zamanda Capitol vatandaşlarının belirli haraçları izlemeye ve desteklemeye daha fazla yatırım yapmalarını ve tanık oldukları acımasız şiddete karşı daha duyarsız olmalarını sağlıyor.

Haymitch, 24 haraç yerine 48 haraçın ölümüne savaşmak zorunda kaldığı 50. Açlık Oyunlarını kazandı.

Sponsor kavramı mentorluk programının getirdiği değişikliklere bağlıdır. 10. Açlık Oyunlarında Snow ve Capitol Akademisi’ndeki diğer öğrenciler mentorluk yapıyor. Gelecekteki Oyunlarda akıl hocaları Capitol öğrencileri yerine eski Açlık Oyunları galipleri haline geldi; bu da, Oyunları zaten kazanmış olanlar da dahil olmak üzere Bölgelerdeki vatandaşları Capitol’e karşı savaşmak yerine kendi aralarında kavga etmeye zorlamanın başka bir yoluydu. Bu değişiklikler Ötücü Kuşların ve Yılanların Şarkısı Açlık Oyunlarını, Kongre Binası’nın önümüzdeki yıllarda Bölgeleri daha iyi kontrol etmesine olanak tanıyan bir gösteriye dönüştürün.

Kaynak: @17thandOak/Instagram

 • Açlık Oyunları Ötücü Kuşların ve Yılanların Şarkısı Posteri

  Açlık Oyunları: Ötücü Kuşların ve Yılanların Şarkısı

  Yayın tarihi:
  2023-11-17

  Müdür:
  Francis Lawrence

  Döküm:
  Tom Blyth, Rachel Zegler, Hunter Schafer, Jason Schwartzman, Peter Dinklage, Josh Andrés, Josh Andrés Rivera, Viola Davis

  Değerlendirme:
  PG-13

  Çalışma süresi:
  157 Dakika

  Türler:
  Aksiyon, Macera, Dram

  Yazarlar:
  Michael Lesslie, Michael Arndt, Suzanne Collins

  Stüdyo(lar):
  Renk Gücü, Lionsgate

  Distribütör(ler):
  Aslan kapısı

  Devamı:
  Açlık Oyunları, Açlık Oyunları: Ateşi Yakalamak, Açlık Oyunları: Alaycı Kuş Bölüm 1, Açlık Oyunları: Alaycı Kuş – Bölüm 2

  Bayilik(ler):
  Açlık Oyunları

sinema-1