Spotify Wrapped 2023, kullanıcılara dinleme alışkanlıklarını ve müzikle ilgili her türlü bilgiyi sunmak için burada. Bunu, en popüler sanatçılar ve podcast’lerle ilgili ayrıntıları da içeren, en iyi şarkılarınızın yıllık incelemesi olarak düşünün.

Bu yılki Spotify Wrapped, önceki yıllarda alışık olduğumuzdan çok daha havalı görünen yenilenmiş bir tasarıma sahip. Üstelik Spotify, kullanıcılara daha da ilginç bilgiler sağlayan yeni özellikler ekledi.

Yeni başlayanlar için Spotify Wrapped 2023, bu yıl kullanıcıları dinleme alışkanlıklarına göre bir şehirle eşleştiren “Sound Town” adı verilen özelliği içeriyor. Bu yıl göz atabileceğiniz bir diğer komik özellik ise “2023’teki Ben”.

Bu özellik, dinleme alışkanlıklarınızı şunlardan biriyle eşleştirir: Spotify’ın 12 karakteri Bu, 2023’te dinlediğiniz müzik türünü belirliyor. Örneğin, Vampir ile eşleştiyseniz bu, çoğu kişiden daha fazla duygusal, atmosferik müzik dinlediğiniz anlamına gelirken, Avcı ile bir maç, parçaları daha fazla atladığınız anlamına gelir. diğer dinleyicilerden daha çok, her zaman yeni favoriler arıyor.

Bunun dışında Spotify kullanıcıları, bu yıl her sanatçı için dinlemelerinin zirve yaptığı ayı görmelerine olanak tanıyan her zamanki En İyi 5 Sanatçı özelliğine de sahip olacak. Bununla ilgili “Sanatçı Mesajlarınız” da vardır; bu, kişiselleştirilmiş Paketinizde en iyi sanatçılarınızdan birinden haber alacağınız anlamına gelir.

Ayrıca Spotify’ı duyuruldu Mobil cihazda uygulamanın Ana ekranına Sarılmış yayının eklendiğini. DJ ve Blend dahil olmak üzere dinleyicilerin favorileri bu yıl da deneyime eklendi. Ancak DJ deneyimi yalnızca Wrapped’ın lansmanını takip eden ilk hafta boyunca geçerli olacak.telefon-1