Yılın o zamanı geldi – Spotify Wrapped, 2023’teki müzik zevkinize istatistiksel bir yaklaşım sunmak için yayında.

Farkında olmayanlar için Spotify, yıl boyunca uygulamadaki müzik tercihlerinizle ilgili gerçeklerin veriye dayalı bir özetini sunuyor. Spotify’da müzik dinlediğiniz toplam dakika sayısı, en iyi sanatçılarınız, şarkılarınız, türleriniz ve daha fazlası gibi istatistikleri görüntüler.

Bu yılın Spotify Wrapped’ı biraz daha veri, yeni animasyonlar ve birkaç sürpriz içeriyor. Wrapped 2023’ünüzü görüntüleyebileceğiniz açılır pencere henüz görünmediyse Spotify Wrapped 2023’ü nasıl ve nerede bulabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır. Alternatif olarak, bir Apple Music kullanıcısıysanız Apple Music Replay 2023’ünüzü nasıl bulacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Prakhar Khanna / Dijital Trendler

Spotify Wrapped 2023’ünüzü nasıl görüntüleyebilirsiniz?

Spotify Wrapped 2023 şaşırtıcı ama eğlenceli verilerle dolu. Dinleme istatistikleri aracılığıyla müzik zevkinizin yıllar içinde geliştiğini görmek ilginç. Spotify Wrapped 2023’ünüzü şu şekilde görüntüleyebilirsiniz:

Aşama 1:Spotify uygulama.

Adım 2: En üstte dört seçenek bulacaksınız: Tümü, Müzik, Podcast’ler ve Sarılmış. Üzerine dokunun Sarılmış.

Aşama 3: Üzerine dokunun Paketlenmiş.

Wrapped 2023’teki yenilikler neler?

Spotify, Wrapped’ın uygulamada yılınızı tanımlayan en gerçek anların kutlanması olduğunu söylüyor. Kesinlikle öyle hissettiriyor. Yıl boyunca ne tür müziklerden, şarkılardan ve sanatçılardan keyif aldığınızı görmek her zaman büyüleyicidir. Ancak Spotify bunun monotonlaşmasına izin vermiyor. Spotify Wrapped’ı her yıl ilgi çekici hale getirmenin yeni yollarını içeriyor.

Spotify, 2023 için mobil cihazınızdaki Spotify Ana ekranınızda Sarılmış yayınını kullanıma sundu; bu, Best Of editoryal çalma listeleri, yakınınızdaki konserleri görüntüleme seçenekleri ve daha fazlası dahil olmak üzere Sarılmış her şey için tek bir nokta oluşturuyor. Şirket ayrıca Wrapped’ınız boyunca size rehberlik edecek AI DJ’i sunmak için yapay zekayı kullanıyor. Özellikle, yalnızca Wrapped 2023’ün lansmanını takip eden ilk hafta, yani 29 Kasım 2023 için mevcut olacak. Blend’i, arkadaşlarınızı en iyi şarkılarınızı onlarınkilerle birleştirerek bir çalma listesi oluşturmaya davet ederek de kullanabilirsiniz.

Spotify Wrapped 2023, belirli verilerin bir koleksiyonu olan yeni “veri hikayelerini” getiriyor. Örneğin, 2023 yılında ben bu yıl müzik dinleme şeklinizi belirleyen yayın yapma alışkanlığınızı gösterir. Uygulamada zevklerinize ve alışkanlıklarınıza özel bir dinleme karakterini ortaya çıkarmak için kartı çevirebilirsiniz. Kontrol edebileceğiniz 12 karakter var.

Ayrıca adında yeni bir özellik var. Ses Kasabası dinleme ve sanatçı ilginize göre sizi bir şehirle eşleştirir. Sonra var En iyi 5 türler ve sanatçılar için. İlki, en iyi beş müzik türünü bir araya toplayarak gösterir ve sandviçten ilham alan eğlenceli bir tasarımla sunulur; ikincisi ise 2023’te her sanatçı için dinlemenizin zirveye ulaştığı ayı gösterir. Spotify ayrıca, sanatçılarla da işbirliği yaptı. Sanatçı Mesajlarınız Kişiselleştirilmiş Wrapped’ınızda en iyi sanatçılarınızdan birinden haber alacağınız yer.

Spotify’da bir sanatçı veya podcast yayıncısıysanız hayranlarınızın nasıl dinlediğini ortaya çıkarmak ve kutlamak için kişiselleştirilmiş Sanatçı ve İçerik Oluşturucu Paketli deneyimler de alacaksınız. Artı, Harika Sarılmış hayranlarınıza sınırlı sayıda üretilen ürünlere erişim sağlamak için geri döndü.

Spotify 2023 Yapay Zekasını Kapladı.

Spotify

Spotify Wrapped çalışmıyor veya görünmüyor mu?

Bazen Sarılmış herkese aynı anda görünmeyebilir. Ancak bu yıl Spotify dinleme deneyimlerinin özetine web üzerinden erişebileceksiniz. Spotify ilk kez Wrapped’a herhangi bir tarayıcıdan şu adresi ziyaret ederek erişmenize izin veriyor: Spotify.com/Wrapped. Alternatif olarak, Spotify web sitesine gidip oturum açabilirsiniz ve kontrol etmenizi bekleyen Wrapped 2023 için büyük bir banner olacaktır.

Ancak telefonunuzda Spotify kullanıyorsanız ve uygulama hâlâ Sarılmış olarak görünmüyorsa Spotify’ın güncel olup olmadığını kontrol edin. Öyleyse ve Wrapped 2023 hala görünmüyorsa, uygulamayı arka plandan kapatıp yeniden çalıştırmak iyi bir fikir olabilir.

Spotify, Wrapped’ı kullanıcılarının her yıl sabırsızlıkla beklediği bir şey haline getirerek övgüye değer bir iş çıkardı. Ve her sürümde şirket, onu daha ilginç hale getirecek yeni yollar ekliyor. Wrapped 2023’te uygulamaya bağlı kalmanızı sağlayacak pek çok yeni özellik var. Yıl boyunca ne dinlediğinizi görmek ilginç ve bazen hayal kırıklığı yaratıyor ama her zaman büyüleyici. Wrapped 2023 ile Spotify için kişiselleştirilmiş istatistiklerinize göz atmanın zamanı geldi.








genel-19