Take-Two Interactive ve 2K Games, yayıncıların dijital para birimi kullanımına ilişkin toplu dava kapsamında dava ediliyor. Dava (üzerinden GameIndustry.biz17 Kasım’da Kaliforniya’nın Kuzey Bölgesi’nde açılan davada her iki şirket de (Take-Two, 2K Games’in ana şirketidir) hırsızlık ve aldatıcı iş uygulamalarıyla suçlanıyor. Davada özellikle, NBA 2K gibi büyük yıllık oyunlar için satın alınan para biriminin oyunun çevrimiçi sunucularında süresinin dolduğu ve iade edilemeyeceği veya daha yeni bir oyuna aktarılamayacağı gerçeği vurgulanıyor.

Çocuğunu temsil eden bir ebeveyn dava açtıKendileri ve satın aldıkları sanal para birimini 17 Kasım 2019’dan günümüze kadar dolan tüketiciler için “adil, parasal olmayan ve parasal yardım” arayanlar. Davada, video oyun endüstrisinin büyük gelirinin büyük kısmının sanal para biriminin satışından elde edildiği ve bu para biriminin ürün bağlantıları aracılığıyla çocuklara pazarlandığı tartışılıyor.

Dava, Call of Duty gibi oyunların oyuncularının para birimlerini gelecekteki oyunlara aktarmalarına izin vermesi nedeniyle sanal para birimini silme uygulamasının sektörde olağandışı olduğunu iddia ediyor. Ayrıca para transferini engelleyen herhangi bir teknolojik sınırlamanın bulunmadığını iddia eden şirket, 2K Games’in ise politikaya ilişkin herhangi bir açıklama yapmadığını belirtiyor. Ayrıca 2K, oyuncuları satın alma sırasında para birimini yok edebileceği konusunda uyarmaz.

Take-Two CEO’su yakın zamanda yaptığı bir açıklamada, mobil oyunlardan “izleyicinin %100’ünün” para kazanma niyetini dile getirdi. Diğer yandan GTA 6’nın bir fragmanı Aralık ayında çıkacak.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde yer alan herhangi bir şeyi satın almanız durumunda GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1