Samsung İnternet Kullanılabilirliğini gösteren Microsoft Mağaza Sayfasının ekran görüntüsü

Samsung Internet’in kimliği konusunda kafası o kadar karışık görünüyor ki, Microsoft Store girişinde Google Chrome’dan bir ekran görüntüsü içeriyor.
Ekran görüntüsü: Kyle Barr / Gizmodo

Dünyanın her yerinde, Samsung telefonlarında bulunan tarayıcıyı bilgisayarlarında kullanmak için çaresiz kalan en az bir avuç insan olmalı. Eğer siz de o tuhaf insanlardan biriyseniz sevinin. Herhangi bir resmi duyuru yapılmadan Samsung Internet piyasaya çıktı. Microsoft Mağazası Çarşamba günü inanılmaz derecede kısa bir açıklama içeren sayfa: “Samsung İnternet, çeşitli özellikleriyle ve gizliliğinizi koruyarak sizin için en iyi web tarama deneyimini sağlar.”

Sayfaya göre, tarayıcının herhangi bir Windows 10 veya üzeri bilgisayarda çalışması gerekiyor, ancak bu pek de sorunsuz bir başlatma gibi görünmüyor. Sayfada, uygulamanın yaklaşık boyutunun bir yayın tarihi veya listesi bulunmuyor. Ürün sayfasında yer alan ekran görüntüsü Samsung Internet’e değil, Google’ın Chrome tarayıcısına aittir. Uygulamayı mağazaya eklemeye yönelik resmi olmayan bir girişim gibi görünebilir ancak uygulama için listelenen hesap, Samsung Galeri gibi diğer resmi Samsung uygulamalarına bağlıdır.

Biz Gizmodo olarak bunu Windows 10 ve 11’de Chrome ve Microsoft Edge tarayıcıları aracılığıyla indirmeyi denedik, ancak her seferinde uygulama indirilemediği için bir hata mesajı aldık. Microsoft Mağazası sayfasındaki diğer incelemeciler de uygulamalarının indirilemediğini belirtti. Gizmodo, yorumlar için Samsung’a ulaştı ve umarım tam olarak ne olduğu hakkında bir fikir edinir. Geri bildirim aldığımızda bu sayfayı güncelleyeceğiz.

Samsung Internet'i Windows'a indirmeye çalışmak bir hatayla sonuçlanır.

Samsung Internet’i Windows’a indirmeye çalışmak bir hatayla sonuçlanır.
Ekran görüntüsü: Kyle Barr / Gizmodo

Bütün bunlar bir hata gibi görünüyor. 9to5Google ilk önce uygulamanın varlığını fark etti ve onu nasıl indirip çalıştırabileceklerini gösterdi. Uygulama, bir sayfayı kaydetmeyi sağlayan yıldızdan yer imlerine ve sağ üst köşedeki profil resmi dairesine kadar neredeyse aynı görünen Chrome’a ​​benziyor.

Tarayıcı Chromium tabanlıdır ve onu ilk kez yüklerseniz ve Google’ın son derece popüler tarayıcısının başka bir sürümünü yanlışlıkla indirip indirmediğinizi merak ederseniz affedilebilirsiniz. Tabii eğer onu çalıştırabilirsen.

Samsung Internet, Android’de mahsur kaldı ve aslında Samsung’un, bir tarayıcıyı telefon kullanıcılarının kullanımına sunmanın bir yoluydu. Yine de yerleşik bir reklam engelleyici var ve başlangıçta etkin durumdayken Chrome, kullanıcıların bunu mobil cihazlarda etkinleştirmesini gerektiriyor. Ayrıca, varsayılan karanlık mod ve adres çubuğunu ekranın altına taşıma seçeneğiyle Chrome’dan biraz farklı bir düzen kullanıyor. Samsung’un uygulamasında ayrıca klavye kısayolları var.

Samsung Internet mobil cihazlarda nispeten popüler olsa da Safari veya Chrome kadar verimli değil. İstatistik sayacı Veriler, Samsung Internet’in mobil tarayıcılarda %4,4 pazar payına sahip olduğunu ve Opera veya Firefox’a karşı büyük bir üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor.genel-7