Üretken yapay zeka bir grubu daha fethetti: Club Med. Şirketin AI Gen stratejisi Mart 2023’te başlatıldı. Eylül ayından bu yana, ilerici dağıtım politikasının parçası olan ilk kullanım örnekleriyle sonuçlandı.

Bu nedenle şirket, ilk uygulamalarında, özellikle metin, ses ve görüntüler olmak üzere yeni veriler üretmek için içeriğinden ve yapay zekanın çok modluluğundan yararlanıyor. Bu kullanımlar daha spesifik olarak operasyonel verimliliği artırmak amacıyla müşteri deneyimi ve çalışanlar için görev otomasyonu alanlarını hedef alıyor.

Daha fazla kişiselleştirme ve ayrıca otomasyon

Club Med, örneğin veritabanındaki 50.000’den fazla görselin otomatik olarak indekslenmesi ve sıralanmasının yanı sıra uluslararası müşterileri için pazarlama içeriğinin çevrilmesinden de bahsediyor. Küresel Pazarlama Dijital ve Teknolojileri Genel Müdürü Quentin Briard’a göre AI Gen’in kullanımı, çeşitli stratejik sütunları güçlendirme arzusuna yanıt veriyor.

Ve yönetici, “KSS taahhütlerimizi güçlendirmek için yenilikçi çözümlerin geliştirilmesi de dahil olmak üzere, işe alım süreçlerimizin iyileştirilmesi için müşteri iletişimlerimizin bireyselleştirilmesini” listeliyor.

Dahili olarak, LLM modelleri yazılım geliştirme sektöründe de kullanılmaktadır. Club Med bu nedenle “daha modern bilgisayar dillerine doğru gelişmek için üretken yapay zeka kullanarak mevcut yazılımı modernleştirme” eksenini araştırıyor.

Rota belirlendi ve bu nedenle benimseme yavaş yavaş gerçekleşecek. Şirket şu anda çeşitli LLM modellerinin çerçeveleme ve uygulama aşamasında olduğunu belirtiyor. Bunlar farklı kullanım durumlarına izin verecektir.

Şu anda uygulanmakta olan farklı LLM’ler

Allobrain girişimiyle işbirliği içinde kullanılan teknolojiler arasında Anthropic’ten Claude AI da yer alıyor.Model, metin oluşturmak için “büyük metinsel veri kümeleri üzerinde eğitildi”.

Grubun Baş Veri Sorumlusu Siddhartha Chatterjee, “Club Med’de Claude AI, özellikle Seyahat Acentası ekiplerimizin Tesislerimizle ilgili sorularına gerçek zamanlı kişiselleştirilmiş yanıtlar vermek üzere eğitildi” dedi.

Yıl sonuna kadar oyuncu, bazı pazarlarda müşterilerine doğrudan sohbet aracısıyla etkileşim kurma fırsatı sunmayı planlıyor. Söz: Araştırmalarında onlara zaman kazandırmak.

Club Med, müşteri ilişkileri açısından konumunu ve imajını korumak için “müşteriyi dikkate alma ve büyümeyi” ve aynı zamanda etiği birleştiren üretken yapay zekanın kullanımında da ısrar ediyor.

Denetim için etik kurul oluşturuldu

Grup, sözde güvenilir yapay zeka yaklaşımını öne sürüyor. Club Med bu sektördeki taahhütlerini göstermek ve güvence altına almak için bir etik komite kurmuştur. Başkanlığını ünlü yapay zeka araştırmacısı Jean-Gabriel Ganascia üstleniyor.

Basın bülteninde “Bu komite etik gereklilikler ile yenilik arasındaki tutarlılığı sağlamalıdır” ifadesi yer alıyor. Güvenilir yapay zeka, veri koruma da dahil olmak üzere çeşitli temellere dayanmaktadır.

Bu nedenle Club Med’in zengin veri varlıklarının, Thales ile Google Cloud (GCP) arasındaki ortak girişim olan S3NS’in bulut altyapılarına taşınması gerekiyor. Bu hizmet sağlayıcı seçimi, verilerin Avrupa’da barındırılmasını ve şifrelenmesini sağlar.

Şirket, yapay zeka stratejisi için birleşik yönetişimin uygulanması, bir Veri Fabrikası (2022’de yenilendi) ve 2,1 milyar veri noktasının (ticari, müşteriler ve sahip olunan operasyonel operasyonlar) merkezileştirilmesi gibi diğer temellere güveniyor.

Club Med’in veri varlıkları olan bu stratejik varlık, ihtiyaçlarına göre uyarlanmış yapay zeka modelleri geliştirmesine ve eğitmesine olanak tanır. Bu sermaye, neredeyse gerçek zamanlı olarak işlenen 5 milyondan fazla yeni veriyle her gün zenginleştiriliyor.genel-15