Apple kendi 5G modemini oluşturmaya çalışmaktan vazgeçebilir.Şirketin birkaç yıldır kendi modemi üzerinde çalıştığını ancak böyle bir ürünün piyasaya sürülmesiyle ilgili planlarını sürekli değiştirdiğini hatırlatalım. Özellikle ilgili Intel işletmesi 2019’da satın alındı.

Ancak 2023 yılına kadar çip oluşturma yönündeki ilk planlar gerçekleşmedi ve ardından Apple’ın kendi tasarımı modemli ilk akıllı telefonunun piyasaya sürülmesini önce 2024’e, ardından 2025’e ve hatta 2026’ya ertelediği verileri ortaya çıktı. Kaynaklar, Apple’ın tasarımının aşırı ısınma ve düşük performans gibi bir takım teknolojik sorunlarla boğuştuğunu söyledi.

En son veriler doğruysa, Qualcomm’un öngörülebilir gelecekte Apple ile başka bir uzun vadeli anlaşmanın imzalandığını açıklayarak bunu dolaylı olarak doğrulaması oldukça olası.

Bilgiler ayrıca, daha önce Samsung Galaxy Z Flip5’in piyasaya sürülmeden önce bir fotoğrafını yayınlayan, Exynos 1480 SoC’de AMD GPU hakkında bilgi veren ve aynı zamanda Exynos 2400’ün özelliklerini açıklayan içeriden biri olan Revegnus tarafından da paylaşıldı. daha sonra Geekbench yazılımında onaylandı.genel-22