Burada. Tam Counter-Strike 2 lansman nihayet geldi ve yeni nesil çok oyunculu nişancı oyununun habercisi oldu. Her şey 2000 yılında Counter-Strike’ın ilk baskısı ile başladı ve 2012 yılında CSGO’yu memnuniyetle karşıladığımızda ciddi bir ilerleme kaydetti. Şimdi CS2 betasından çıkarken dünyanın şimdiye kadar tanıdığı en büyük FPS yeni bir sayfa açıyor ve Valve, Counter-Strike Global Offensive’e veda ediyor.

Valve’ın FPS oyununun 2023 yazında geleceğini ilk duyurduğu Mart ayından bu yana Counter-Strike 2’nin çıkış tarihini bekliyorduk. O zamandan bu yana Steam oyuncu listelerinde istikrarlı bir şekilde tırmanan CSGO için büyük bir canlanma gördük. ve Dünya’nın en çok oynanan nişancı oyunu konumunu güçlendirdi. Devam eden CS2 betası aracılığıyla yeni Counter-Strike 2 haritalarını, düzenlemelerini ve eklemelerini de gördük, ancak bu hepimizin beklediği tam Counter-Strike 2 lansmanıydı.

Ve şimdi, 27 Eylül Çarşamba günü, Counter-Strike 2 nihayet inişe geçti. Valve önceki günlerde “Gelecek çarşamba ne yapacaksın?” gibi şakalar yayınlayarak bizi gergin tuttu. ve oyunun Twitter kanalındaki banner’ın, The Legend of Zelda Majora’nın Maskesine saygı duruşu niteliğindeki “Son Günün Şafağı” olarak değiştirilmesi.

CSGO da Twitch’ten kayboldu ve çok oyunculu oyunun Steam arka ucundaki bir dizi güncelleme, Valve’ın Counter-Strike Global Offensive dosyalarını ve depolarını sürekli olarak kaldırdığını ve yerini CS2’ye bıraktığını ortaya çıkardı.

Ama sonunda işte burada. Counter-Strike 2 artık gerçek ve herkesin ücretsiz olarak oynayabileceği bir oyun. Haberi duyduğunuzda nerede olduğunuzu unutmayın; bu, PC oyun tarihinde her zaman çığır açan bir gün olacaktır.

Bu nedenle Counter-Strike 2 görünümleri hakkında bilgi sahibi olmanız gerekecek; bunları nasıl alacağınız, envanterinizin kesişip örtüşmediği ve yeni nişancı oyununda nasıl çalıştıkları. Ayrıca yeni nesil için yeniden çalışılan ve yeniden dengelenen Counter-Strike 2’nin en iyi bağlantılarının inceliklerini de öğrenmek isteyeceksiniz.oyun-2