Google Mesajlar uygulaması artık büyümesinde önemli bir kilometre taşını geçti; beş milyardan fazla kez yüklendi. 9to5Google’ı raporlar. Bu bilgi, Google’ın “#GetTheMessage” kampanyası (Apple’ı RCS’yi benimsemeye çağıran bir kampanya) sırasında geliyor.

Google Mesajlar artık beş milyardan fazla kez yüklendi

Google Mesajlar, Google’ın Android için RCS/SMS/MMS uygulamasıdır ve daha önce “Android Mesajları” olarak biliniyordu. Kullanıcı dostu temiz arayüzü ve kullanışlı özellikleriyle artık SMS, MMS ve RCS mesajları için en çok kullanılan uygulamalardan biri haline geldi. Uygulama, tabletler, PC’ler ve Mac’ler gibi diğer cihazlardan gelen mesajları okumanıza ve yanıtlamanıza olanak tanıyan bir masaüstü web istemcisiyle eşleştirilebilir. Google Mesajlar, bir milyar indirmeyle önceki dönüm noktasına 2020 baharında ulaşmıştı. O zamanlar uygulama, Android cihazların çoğunda varsayılan olarak yüklenmiyordu (Pixel’ler burada bir istisna oluşturuyor).

Samsung, 2022’de telefonları için varsayılan mesajlaşma uygulaması olarak Google Mesajlar’ı benimsedi ve artık telefonlara önceden yüklenmiş olarak geliyor.

Google Mesajlar, SMS ve MMS’den (öncekiler) daha yetenekli bir teknoloji olan RCS’yi destekler. Google’ın Apple’ı da bünyesine katma çabalarına rağmen RCS şu anda yalnızca Android cihazlarda kullanılabiliyor.



telefon-1