Her şey şununla başlıyor: bir klasik dilek bir yıldızın üzerinde” Disney’in yüzüncü yıl animasyon sürümünde Dilek.

io9 yakın zamanda Walt Disney Animation’ın Baş Kreatif Sorumlusu Jennifer Lee ile görüştü; o aynı zamanda yazarı ve yönetmen yardımcısı Dondurulmuş filmler—onun hakkında yazdıklarını tartışmak için Dilek ve onun heyecanı Dondurulmuş Dünya en Hong Kong Disneyland. Disney f olarakairytale hayranları, biz özellikle kazmak için heyecanlı kökenlerini tanımlayacak şekilde ayarlanmış film Disney bilgisiAsha’nın (Ariana DeBose) etrafında dönüyor, olmayı ümit eden genç bir kadın Krallığının dileklerini yerine getiren hükümdarı Magnifico’nun (Chris Pine) çırağı. Kötü niyetliyi keşfetmeye yaklaştıkça hakkındaki gerçek king’in büyüsü, bir dilek tutuyor büyülü getiriyor duyarlı bir yıldız şeklinde yardım, ayar Disney’in animasyondaki ilk 100 yılının mitolojisi hareket halinde.

Sabina Graves, io9: Zaten Star ve Asha’ya takıntılıyım. Onların büyüsünü daha fazla görmek için sabırsızlanıyorum. Bu fikre ne ilham verdi? Dilek Disney’in yüzüncü yılına yaklaşırken, ve temaları nasıldı? umut Star ve Asha’da şekillenecek mi?

Jennifer Lee: Bu ilginç çünkü çoğumuz için Disney’in ne anlama geldiğini düşünüyoruz. Ko zaman şunu sorardık: “sadece aklıma hangi kelimelerin geldiğini söyle, [the responses are things like] umut, olasılık, neşe, eğlence harikası; bilirsiniz, tüm bu fikirler [that] zor zamanları atlatmanıza yardımcı olur. Bence Disney’e kaçmamızın bir nedeni de bu temalarla yeniden bağlantı kurması ama bunu zorlukları göz ardı etmeyen hikaye anlatımı yoluyla yapması. Kendinizi o kadar güçlü hissetmediğinizde hayatın sizi nasıl zorlayabileceğini anlatan ve bununla nasıl baş edebileceğinize dair ipuçları veren bir hikaye anlatımıdır. Bu kavramları düşündüğümüzde, bizi çağrıştırıyorlar.

Ancak Asha’nın fikri, bir dileğin ne olduğunu düşündüğünüzde; umutlar, dilekler ve hayaller, aslında dünyada bir amaç bulmak ve sizi harekete geçiren şeyi bulmakla ilgilidir. Ve genç bir kadının, bu dünyada kim olmak istediğini anlamaya çalışırken, hayatınızdaki dünyaya ve tüm güllere baktığınız o ana bağlanmaya çalışırken yolculuğunu izlemesini sağlamak…Renkli gözlükler düşerse, gördüğümüz şey inanılmaz bir cömertliktir, bencillik değil. “Bu dünya için, bu dünyadaki insanlar için, ailem için, arkadaşlarım için daha iyi şeyler yapmak istiyorum.” BENinanılmaz fırsatların olduğu bir an, bu yüzden buna baktığımızda, yarattığımızda ve bu spesifikliğe indiğimizde, bir hikaye olduğunu biliyordum. Açıkçası Yıldız bu umudu, merakı ve olasılığı temsil ediyor, ama Asha dünyada nasıl direndiğimizin gerçeğini temsil ediyor.

io9: Bu dinamiği seviyorum. ve Magnifico’nun bu duruma nasıl bir engel olarak girdiğini. Karmaşık bir Disney kötü adamını seviyoruz ve görünüşe göre onun Asha ile karmaşık bir ilişkisi var. Her ikisi de bir nevi sihirle seçildiğine göre, izleyicileri şaşırtacak şekilde hizalanma yolları var mı?

– Lee: Birçok yoldan, Geçmişte kötü adamların gerçekte bilgilendirdikleri şey, bencillik olduğu veya genellikle onlar için daha büyük bir amaca ulaşmak için bir fikrin istismar edildiğiydi. Ve peri masallarında bahsettiğimiz nitelikler, size zafer kazanmayı öğretiyor; hatta kendi içinizde bile. Biliyorsunuz, bunları soyut olarak konuştuğumuzu düşünüyorum. Ancak iş Magnifico’ya geldiğinde, modern izleyiciler olarak şunu da kabul ettik: [have] gelişti, daha karmaşık karakterler istiyorlar. Stüdyoda bile insanlarla hikaye hakkında konuşurken bize sorulmaya devam ettiğini hissettiğimiz ilk şey şuydu: “Yaptığı şeyi neden yapıyor? Onu ne motive ediyor?” They, içinde gezinmek için karakterin içindeki insanı görmek istiyor olmalı [a] o kadar siyah ve beyaz değil [way]ama daha boyutlu bir şey. Ve böylece Magnifico ile bu yolculuğa çıkıyoruz ve şöyle diyoruz: Evet, kahraman ile kötü adamın aynı hizada olduğu bir an var, tıpkı felsefi olarak insanların aynı hizada olabileceği gibi, ortak zeminimizi bulabiliriz, ancak karakterimizi eylemlerimizde ortaya çıkarırız . Yani yaptığımız seçimlerde öyle. KTest edildiğinde ve meydan okunduğunda kraliçeden, Asha’dan ve onun arkadaşlarından çok farklı seçimler yapıyor. Bakması çok eğlenceli olan şey de buydu, ama bunu daha önce kötü adam söz konusu olduğunda yaptığımızdan farklı bir şekilde yapmak.

Disney'den Jennifer Lee'nin Frozen Dünyası ve Wish'te Yeni Bir Kadın Kahramanı Birlikte Yaratmak başlıklı makalesi için resim

Resim: Walt Disney Animasyonu

io9: Evet. Ve Ariana ve Chris’in sahip olduğu kimyayı seviyorum. Onları bu rollerde öne çıkaran şey neydi?

– Lee: Ariana çok sıcak ve davetkar, çok şefkatli. Bir dansçı olarak çok hareketli ve tüm vücuduyla kendini ifade edebiliyor; bence bunu Asha için çalmak harikaydı. Ama aynı zamanda, çok düzenli bir hayata sahip olmanın ve ardından bir nevi büyük ilgi odağı haline gelmenin kırılganlığını da temsil ettiğini söyledi. Bence bu Asha’nın nasıl olduğuna çok şey kattı [is] aniden gidiyor [from] A onun şartlarına uygun ve kolay bir hayat, büyük seçimler yapmakla dolu bir hayata ve [her] eylemler başkalarını etkiler. Şarkı söyleme sesinin inanılmaz olduğundan ve her şeyi yapabileceğinden bahsetmiyorum bile. KChris ile…sahiptim şansı [co-write the script for 2018’s] Zamanda Bir Kırışıklık o yaptı. Üzerinde çalıştığı her karaktere bu kadar derinlik kattığını biliyordum. Ve karmaşık olması gereken, çekiciliğine inanmanız gereken Magnifico için,neye inanman gerekiyordu O belirli anlara inanır, ve bu sadece derin bir çalışmadan geldi [Pine] yapmak. Aynı zamanda büyüleyici, eğlenceli ve çok akıllı ve bu da Magnifico sayesinde gerçekleşti. O çok zeki ve şarkı da söyleyebiliyor. Yani sanki, vay be. Bir galibiyet daha mı?

Dondurulmuş Dünya

Dondurulmuş Dünya, Hong Kong Disneyland
Resim: Disney Parkları

io9: Tema parkı dünyasına atlayarak işleri kapatmak istiyorum. için çok heyecanlıyım Dondurulmuş Dünya Hong Kong Disneyland’da. Arendelle Krallığı o kadar çabuk canlandı ki—Bir gün bunu deneyimlemek için sabırsızlanıyorum. Hayal ettiğiniz bu toprakları görmek nasıldı? Dondurulmuş filmler canlanıyor, Peki hayranların Anna ve Elsa’nın krallığını ziyaret ederek ne elde etmelerini umuyorsunuz?

– Lee: Peki, ben ac olarak Hong Kong’a gidiyorumaçılışına birkaç ay var Dondurulmuş Dünya. Sanırım her yer ve kucaklaşan tüm parklar Dondurulmuş beni uçuruyor. Çocukken o tarafımla bağlantı kuruyorum [at heart] Arendelle’de yürüyormuş gibi hissetmek, bu karakterlere içtenlikle bağlı olduğunuzu hissetmek. İzleyiciler ve hayranları için daha fazlasını yaratabiliriz Dondurulmuş ya da Disney, dünyalarla olan bu içgüdüsel, kişisel bağlantı; sadece karakterlerle değil, gerçekleşen bir rüyanın da ötesinde. Bana tekrar sorman gerekecek çünkü herhangi bir şeyi nasıl göreceğimi bilmiyorum çünkü ağlayacağım ama elimden gelenin en iyisini yapacağım.

io9: Yapacağım! Ve tebrikler DilekFilmin tamamını görmek için sabırsızlanıyorum.

Dilek 22 Kasım’da açılıyor.


Daha fazla io9 haberi mi istiyorsunuz? En son gelişmeleri ne zaman bekleyeceğinizi öğrenin hayret, Yıldız SavaşlarıVe Yıldız Savaşları yayınlanıyor, sırada ne var Film ve TV’de DC Universeve geleceği hakkında bilmeniz gereken her şey Doktor Kim.genel-7