iPhone üreticisinin ilk giyilebilir uzamsal bilgisayarı olan Apple Vision Pro’nun 2024’ün başlarında satışa sunulması planlanıyor, ancak üzerinde çalışıldığı söylenen daha ucuz versiyonu iptal edilmiş olabilir. TF Securities analisti Ming-Chi Kuo’nun paylaştığı ayrıntılara göre, Cupertino şirketinin ilk karma gerçeklik kulaklığının sevkiyatı ilk yıl boyunca piyasa beklentilerinin altında kalacak ve şirket birkaç yıl daha kulaklığın halefini piyasaya sürmeyebilir.

İçinde yeni Medium gönderisi Bazı bileşen tedarikçilerinin maksimum üretim kapasitesine değinen Kuo, pazarın Apple’ın ilk yıl içinde 1 milyon adet sevk etmesini beklediğini ancak şirketin “en fazla 400.000-600.000 adet” sevk edeceğini tahmin ettiğini iddia ediyor. Bu, giyilebilir cihaz için benzer üretim tahminlerini öngören daha önceki bir raporla uyumludur.

Kuo ayrıca, Apple Vision Pro kulaklığının ilk modelin çıkışından bir yıl sonra geleceği söylenen düşük maliyetli versiyonunun şirkette iptal edilmiş olabileceğini de belirtiyor. Haziran ayında Bloomberg’den Mark Gurman, Apple Vision Pro’nun halefinin halihazırda geliştirilme aşamasında olduğunu ve daha ucuz bir modelin 2025 yılı sonuna kadar piyasaya sürüleceğini belirtmişti.

Analiste göre, iddia edilen Apple Vision Pro 2’nin 2027’nin ilk yarısına kadar gelmesi pek mümkün görünmüyor. Bu, Apple’ın önümüzdeki birkaç yıl boyunca Vision Pro dışında daha ucuz veya daha pahalı bir fiyat noktasında daha yeni uzamsal bilgisayarları piyasaya sürmesinin pek mümkün olmadığı anlamına geliyor.

Temmuz ayında yayınlanan bir rapor, Cupertino şirketinin Apple Vision Pro üretimine ilişkin tahminlerinde büyük kesintiler yapmak zorunda kaldığını belirtmişti. O dönemde, Apple’ın Çin merkezli fason üreticisi Luxshare’in ilk yıl içinde birinci nesil Apple Vision Pro’nun “400.000 adetten az” üretimi için çalıştığı bildirilmişti.

Bu yılın başlarında Apple, yıllık Dünya Geliştiriciler Konferansı (WWDC) etkinliğinde ilk uzamsal bilgisayarının 2024 başlarında satışa çıkacağını duyurdu. O zamandan bu yana, kulaklık için reçeteli optik eklentilerin ayrıntıları Zeiss tarafından açıklandı. Apple ayrıca, gelecek yıl piyasaya sürülmesinden önce, uygulama yapımcılarının cihaz için yazılım geliştirmesine olanak tanıyan VisionOS geliştirici araçlarını da yayınladı.


Bağlı kuruluş bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir; ayrıntılar için etik bildirimimize bakın.

En son teknoloji haberleri ve incelemeleri için Gadgets 360’ı takip edin heyecan, FacebookVe Google Haberleri. Cihazlar ve teknolojiyle ilgili en son videolar için abone olun Youtube kanalı.

Redmi 13C Sızıntıyı Çevrimiçi Hale Getiriyor; Su Damlası Tarzında Çentikli, 50 Megapiksel Üçlü Arka Kameralar


ANC’li Sony WF-1000XM5, 36 Saate Kadar Toplam Pil Ömrü Hindistan’da Piyasaya Sürüldü: Fiyat, Teknik Özellikler

genel-8