Insider Digital Chat Station, One Plus Ace 3’ün geleceğinin yanı sıra bu yıl prömiyeri yapılması beklenen Redmi K70 hakkında da konuştu. Bilgi verenin sözlerine bakılırsa, bu model hem özellikler hem de kaplama malzemeleri açısından birinci sınıf bir amiral gemisine dönüşecek.Redmi K70, önceki modele kıyasla çok daha az plastiğe sahip olacak: Yan çerçeve metal, arka panel ise cam olacak. En azından akıllı telefonun prototipi bu şekilde tasarlandı.

Redmi K70, minimum kalınlıkta çerçeveye sahip bir ekrana sahip olacak. Bu, 2K çözünürlüğe sahip, yerel olarak üretilmiş (Çin) bir ekran olacak. Donanım platformu Snapdragon 8 Gen 3 SoC tabanlı olacak, pil kapasitesi 5000 mAh olacak ve 100 W şarjı destekleyecek. Ana kamera 50 megapiksel ana sensöre sahip olacak ve optik görüntü sabitleme özelliğine sahip olacak. Telefoto lensli ikinci bir sensör en az 3x yakınlaştırma sağlayacaktır.

İçeriden edinilen bilgilere göre Redmi K70, OnePlus Ace 3 ve Relame GT Neo 6 metal bir yan çerçeveye sahip olacak. Görünüşe göre bu modeller birbirleriyle rekabet edecek.

Daha önce Digital Chat Station, Redmi K50 ve Xiaomi 12’nin yanı sıra Xiaomi 13’ün özelliklerini ve çıkış tarihlerini doğru bir şekilde bildiren ilk şirketti.genel-22