Megafon, Rusya Federal Antimonopoly Servisi’nin (FAS) tarifelerdeki makul olmayan artış nedeniyle operatöre dava açıldığını duyurduğu bilgisine yorum yaptı. Megafon, “Bakanlıktan henüz resmi bir bildirim almadık” dedi.

Aynı zamanda operatör, FAS’ın arşiv tarifeleri fiyatlarında Ocak 2023’te meydana gelen bir artıştan bahsettiğini belirtti: “Sonra aslında fiyatları değişmeyen bir dizi arşiv tarifesinin maliyetini ayarladık. dört ila iki yıl. Önceki maliyetleri, iletişim altyapısının bakımı ve modernizasyonunun mevcut maliyetlerine karşılık gelmiyor ve bu nedenle biz de bunu ayarladık.”


Resim: Midjourney

Megafon, 2023 yılında tüm abone tabanı için operatör hizmetlerinin maliyetindeki kümülatif artışın %2,8 olduğunu, bunun yalnızca enflasyon oranından önemli ölçüde düşük olmakla kalmayıp, aynı zamanda katlandığımız maliyetlerdeki artışın yarısını telafi etmediğini kaydetti. iletişim hizmetlerinin sağlanması. Ocak ayı tarife değişikliklerini gerekçelendiren ayrıntılı belgeleri önceden bakanlığa sunduk ve bu değişikliklere ilişkin hakkımızı mevcut tüm biçimlerde savunmaya devam etmeyi planlıyoruz.”

Daha önce FAS, operatörün 8,2 milyon abonenin fiyatlarını ortalama %10,24 oranında artırdığını söyleyerek Megafon’a dava açmıştı.genel-22