iPhone SE’nin (2022) halefi olarak 2025 yılında piyasaya sürülmesi beklenen iPhone SE 4 internete sızdırıldı. Şirketin iddia edilen uygun fiyatlı teklifinin ayrıntıları bir ihbarcı tarafından sızdırıldı. Dördüncü nesil iPhone SE modelinin, Apple’ın ilk kez iPhone 13 serisinde görücüye çıkan A15 Bionic çipinden güç alacağı söyleniyor. Ayrıca bu ayın başında tanıtılan iPhone 15 serisi gibi gelişmiş kameralar, Face ID desteği ve USB Type C bağlantı noktasıyla da donatılabilir.

Bir X (eski adıyla Twitter) kullanıcısı Nithin Prasad yakın zamanda iddia edildi iPhone SE 4’ün BOE veya Tianma tarafından üretilebilecek bir LTPS OLED ekrana sahip olacağı söyleniyor. Ekranın boyutunun da önceki nesle göre daha büyük olduğu söyleniyor; kullanıcıya göre iPhone SE 4, iPhone SE’deki (2022) daha küçük olan 4,7 inçlik panele kıyasla 6,1 inçlik bir ekrana sahip olacak.

Prasad, telefonun şirketin A15 Bionic çipinden güç alacağını iddia ediyor. Bu, iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 13, iPhone 13 Mini, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max ve Apple TV 4K (2023) modellerine güç veren çipin aynısıdır. Bu, iPhone SE 4’ün piyasaya sürüldüğünde biraz daha eski bir çiple donatılabileceği anlamına geliyor; iPhone 14 modelleriyle aynı yonga setine sahip olan selefi iPhone SE’nin (2022) aksine.

iPhone SE 4’ün ayrıca yükseltilmiş kameralarla donatılacağı söyleniyor, bu da arka kamera ve selfie kamerasının gelişmiş sensörlere veya lenslere sahip olabileceği anlamına geliyor. Prasad’a göre akıllı telefon aynı zamanda, cihazın kilidini açmadan veya ödemeleri başlatmadan önce kullanıcının yüzünü güvenli bir şekilde tarayan Apple’ın biyometrik kimlik doğrulama yöntemi olan Face ID desteğine de sahip olacak.

Prasad ayrıca iPhone SE 4’ün, Apple’ın 2018’de piyasaya sürdüğü iPhone XR’ye benzer bir tasarıma sahip olacağını iddia ediyor. Öte yandan ekran çentiğinin iPhone 14’te bulunan çentikle aynı olacağını iddia ediyor. El cihazının ayrıca bir USB Type-C bağlantı noktasıyla donatılacağını da sözlerine ekledi.

Geçen ay bir ihbarcı, iPhone SE 4’ün USB Type-C bağlantı noktasıyla donatılacağını ve Face ID desteğinin yanı sıra bu yılki iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max akıllı telefonlarına gelen yeni Eylem düğmesinin bulunacağını iddia etmişti. Ancak önceki sızıntı, iPhone SE 4’ün iPhone 14’e benzer bir tasarıma sahip olacağını ve önceki modele kıyasla düz kenarlara sahip olabileceğini öne sürüyordu.


Bağlı kuruluş bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir; ayrıntılar için etik bildirimimize bakın.

genel-8