Normal silahınızı Elden Ring’de +25 seviye sınırına kadar taşımak mı istiyorsunuz? Kadim Ejderha Demircilik Taşı, Arasındaki Topraklarda yenilmez güce giden biletinizdir. Ancak bunlar isim ve tasarım açısından harika oldukları kadar nadirdirler. Bu nedenle bu kılavuz size Elden Ring’deki Antik Ejderha Demircilik Taşı konumlarını gösterecek.

Elbette, istatistiklerinizi yükselterek veya Tılsımlar ve büyülerle deneyler yaparak silahınızın hasarını artırabilirsiniz. Ancak hiçbiri, imrenilen Kadim Ejderha Demircilik Taşı ile maksimuma çıkan bir silahın yıkıcı gücüne karşı bir mum tutamaz. O halde daha fazla uzatmadan ava geçelim!

Elden Ring’de Antik Ejderha Demirleme Taşı Nerede Bulunur?

Elden Ring’in Antik Ejderha Demircilik Taşının çeşitli kaynakları vardır. Tam olarak Aradaki Topraklar’da on üç parçasını bulacaksınız. Bazıları NPC görev dizilerini tamamlayarak elde edilebilirken, diğerleri zorlu düşmanları yenmenin ödülleridir. Hatta bazılarına cesetlerden yağma olarak rastlayacaksınız.

Her birini nerede bulacağımı hemen aşağıda listeledim:

1

Nephelli Loux Yan Görevi

Bulacağınız ilk Kadim Ejderha Demircilik Taşı büyük olasılıkla Nephelli Loux’un yan görevindeki taştır. Bununla birlikte, görev zincirini kolayca bozabilir ve nadir mücevheri elde etmekten kendinizi kalıcı olarak mahrum bırakabilirsiniz.

Nephelli Loux’un görev serisi oldukça uzun olsa da; kısacası, geri dönüşü olmayan nokta, Seluvis’in bizden çift baltalı barbara bir iksir verip onu kuklaya dönüştürmemizi istemesidir. Bundan kaçınmak için Gideon’a durum hakkında bilgi verebilirsiniz, o da sizin için konuyu ele alacaktır; alternatif olarak gübre yiyen kişiye bu karışımı içmesini sağlayabilirsiniz.

Bunun ötesinde, görev sorunsuz bir şekilde devam ediyor, çünkü yalnızca Stormhawk King anahtar öğesini Beklenti Şapeli’nden almanız gerekecek. Bunun yanı sıra görev, Fort Haight’ı Yarı-İnsanlardan temizlemenizi de gerektiriyor. Bundan sonra Nephelli, Stormveil Kalesi’ndeki Taht Odasına taşınır ve size Kadim Ejderha Demircilik Taşını verir.

Not: Oyuncuların Kraliyet Başkenti Leyndell’de Morgott’u yenmiş olmaları gerekir. sonuca giden arayışı görmek için.

2

Kadim Ejderha Demircilik Taşı için Deathroot

Gurranq Canavarı Rahip Antik Ejderha Demircilik Taşı Harita Konumları

Çok az Kadim Ejderha Demircilik Taşı, NPC görev serileriyle ilişkilidir ve bu Taş, Bestial Sanctum’daki dokuzuncu ve son Ölüm Kökü olan Canavar Rahip Gurranq’ı besleyerek elde edilebilir. Yuvarlak Masa Ambarındaki Ölülerin Avcısı D ile konuşursanız yan görevini başlatabilirsiniz.

Alternatif olarak, İnanç temelli bir yapıyla ilgilenmiyorsanız ve görev serisini geçmek istemiyorsanız Gurranq’ı doğrudan öldürebilirsiniz. Bunu yapmak onun nadir Kadim Ejderha Demircilik Taşını düşürmesine neden olacaktır.

Ayrıca dördüncüden hemen sonra beşinci Deathroot’u beslemiş olmanız durumunda onu büyülü mücevher için öldürmeye de başvurabilirsiniz. Bunu yapmaktan kaçınmalısınız çünkü Gurranq bunun için bir ödül vermez, çünkü NPC dördüncü ve beşinci Deathroot’u alırken düşmanca davranmak zorundadır. Kısacası beşincisi boşa gitmiş olacak ve bu senaryoda bir eksik sayılacak.

3

Cadı Avcısı Jerren’in Yanında

Cadı Avcısı Jerren Antik Ejderha Demircilik Taşı Harita Konumları

Büyücü Sellen’in görevinin sonuna doğru karşılaşacağınız büyük ikilem, öğretmeninize yardım etmek mi yoksa Raya Lucaria Büyük Kütüphanesi yakınındaki Cadı Avcısı Jerren ile aynı hizaya mı gelmektir? Her ne kadar bu tamamen size kalmış olsa da, ikincisini tercih etmenin avantajı bir Kadim Ejderha Demirleme Taşıdır.

İlk oyununuzda büyücülük büyüleri kullanıyorsanız Sellen’a yardım etmenizi öneririm. Bununla birlikte, rol yapma perspektifinden bakıldığında, onu daha yakından tanıdıktan sonra Sellen’in niyeti tamamen saf değildir ve Jerren’e yardım etmek ve zirvedeki Demircilik Taşı’nı elde etmek için iyi bir nedenimiz vardır.

4

Bekçi Gostoc

Gatekeep Gostoc Antik Ejderha Demircilik Taşı Harita Konumları

Gostoc, Stormveil Kalesi’nin ana kapısıyla ilgilenen yaşlı bir avcıdır. NPC’nin huysuz tavrı sinirlerinizi bozacak ve sizi zorlu bir düşmana kilitlediğini ve Rünlerinizin bir kısmını çaldığını öğrendikten sonra onu öldürmek için tüm nedenlere sahip olacaksınız.

Ancak Gostoc’u buralarda tutmaya değer; Nephelli’nin Kadim Ejderha Demircilik Taşını aldıktan sonra ondan bir tane daha satın alabilirsiniz. NPC, Taht Odası’nda Nephelli ve Kenneth Haight ile birlikte bulunabilir ve öğeyi size 20.000 Rune gibi yüklü bir fiyata satacaktır.

5

Devlerin Dağ Zirveleri

Devlerin Dağlarının Zirveleri Antik Ejderha Demircilik Taşı Harita Konumları

Devlerin Dağ Zirveleri Antik Ejderha Demircilik Taşı, Repose Kilisesi’nin güneydoğusunda dev bir kafatasının ağzında bulunabilir. Kraliyet Başkenti Leyndell’de Morgott’u yendikten sonra Grand Lift of Rold’u çalıştırarak Devlerin Dağlarının Zirvelerine ulaşabilirsiniz.

6

Kutsanmış Kar Alanı

Kutsanmış Kar Alanı Antik Ejderha Demircilik Taşı Harita Konumları

İlk Kutsanmış Kar Alanı Antik Ejderha Demircilik Taşı, Kimsesizler Mağarası girişinin doğusundaki donmuş şelaledeki kayalık çıkıntının üzerinde oturan bir cesedin üzerinde bulunabilir. Sadece Haligtree Gizli Madalyonunun her iki yarısını da aldıktan sonra Kutsanmış Kar Alanına erişebileceğinizi bilin.

7

Sarı Anix Tüneli

Yelough Anix Tüneli Antik Ejderha Demircilik Taşı Harita Konumları

İkinci Kutsanmış Kar Alanı Antik Ejderha Demirciliği, Sarı Anix Tüneli’nin içindedir. Tünelin girişine ulaşmak için Grace’in İç Kutsanmış Kar Alanı Bölgesi’nden güneybatıya gitmeyi deneyin.

İçeri girdikten sonra, bir açıklıktan aşağı inene kadar ilerlemeye devam edin. Bundan sonra biraz ilerleyin ve tekrar aşağıdaki kata inin. Şimdi, eğer başınızı kuzeye çevirirseniz, eşyayı tutan altın rengi bir parıltıya sahip bir ceset bulacaksınız.

8

Gecenin Süvari İkilisi Boss Dövüşü

Gecenin Süvarileri Antik Ejderha Demircilik Taşı Harita Konumları

Kutsanmış Kar Alanında bir Kadim Ejderha Demircilik Taşı daha var. Bu sefer gece vakti Grace’in İç Kutsanmış Kar Alanı yakınında güneybatıya doğru geçen bir kervanı beklemeniz gerekecek. Karavan iki trol tarafından çekiliyor ve iki heybetli Gece Süvarisi ona eşlik ediyor.

Sizin endişeniz Gece Süvarileri ve ikilinin gece patronunu yenmek, eşyayı verecektir. En iyi seçeneğiniz birini diğerinden uzaklaştırmak ve onlarla ayrı ayrı ilgilenmektir.

9

Farum Azula Dragon: İlk Karşılaşma

İlk Farum Azula Ejderha Karşılaşması Antik Ejderha Demircilik Taşı Harita Konumları

Parçalanan Farum Azula’ya vardıktan kısa bir süre sonra, bir Farum Azula ejderhası sizi bir kolezyumun eğimli çatısında pusuya düşürmek için saldırıyor. Düşman, antik ejderhalarınkine benzer saldırılar yapıyor. Canavarı başarıyla öldürmek, bir Kadim Ejderha Demircilik Taşı düşürecek.

10

Parçalanan Farum Azula: Ejderha Tapınağı

Parçalanan Farum Azula Ejderha Tapınağı Antik Ejderha Demircilik Taşı Harita Konumları

Bir sonraki Kadim Ejderha Demircilik Taşını hiç beklemediğiniz bir bölgede bulacaksınız. Eşyaya ulaşmak için Ejderha Tapınağı Altarı’nın kuzeyine gidin ve yüzen enkazların arasından geçerek ejderha heykelleriyle dolu dar bir koridora ulaşın.

Bu koridorun diğer ucunda çıkabileceğiniz sarmal bir merdiven var. Bundan sonra güneye dönün ve derme çatma sütunlu köprüyü geçerek, bir çıkıntının üzerinde sarkan bir cesedin üzerinde Demircilik Taşı’nı bulabileceğiniz bir platforma ulaşın.

11

Farum Azula Ejderhası: Ejderha Tapınağı Çatısı

Farum Azula Ejderha Ejderha Tapınağı Çatı Katı Antik Ejderha Demircilik Taşı Harita Konumları

Başka bir Farum Azula Ejderhası kesilerek başka bir Kadim Ejderha Demircilik Taşı elde edilebilir. Bu, Ejderha Tapınağı Çatısından çok uzakta değildir ve Lütuf Sitesinin kuzeydoğusunda bulunabilir.

Ancak bazı engeller nedeniyle devasa canavara ulaşmak hiç de kolay değil. Bir Warhawk sürüsü, ejderhaya giden yolu şiddetle koruyor ve daha da kötüsü, ejderhanın kendisi de sizi uzaktan fark ettikten sonra amansız kırmızı şimşek yağmurları yağdırıyor.

12

Mequilla’nın Haligtree’si

Mequilla'nın Haligtree Antik Ejderha Demircilik Taşı Harita Konumları

Mequilla’nın Haligtree’si, imrenilen taşı size ulaştıracak bir son bölgedir. Haligtree Kasabasının kuzeyinde, bir heykelin önündeki bir cesedin üzerinde Antik Ejderha Demircilik Taşı’nın yerini bulacaksınız.

Grace Sitesinin dışına çıkın ve bir sonraki binaya doğru ilerleyin. Binadan devam edin ve koridora giden küçük bir ahşap köprünün bulunduğu bir sonraki platforma atlayın. Bu koridorun ötesinde üç güçlü düşman tarafından korunan ceset var.

13

Elphael, Haligağacının Direği

Haligtree'deki Elphael Brace Antik Ejderha Demircilik Taşı Harita Konumları

Haligtree Şövalyesi Loretta’yı yendikten sonra, Haligtree’nin Desteği Elphael’e ulaşmak için oldukça uzun bir merdivenden indiğinizi göreceksiniz. Zemine vardığınızda, bir sandık bulmak için yukarı çıkın. Elden Ring’deki on üçüncü ve son Antik Ejderha Demircilik Taşını elde etmek için onu yağmalayın.

Son düşünceler

Bu, Elden Ring’deki tüm Antik Ejderha Demircilik Taşı konumlarını kapsar. Umarız artık bu değerli taşların Elden Ring dünyasında durdurulamaz bir güç haline gelmesini kolayca talep edebilirsiniz. İyi şanslar Tarnished.

Elden Ring’de bunun gibi daha fazla rehber istiyorsanız WIG’de kalın!oyun-5