Geçtiğimiz hafta, ATLUS daha fazla bilgi açıkladı Persona 3’ü yeniden yükleyin. Artık SEES’in rakip grubu Strega’yı, Takaya Sakaki, Jin Shirato ve Chidori Yoshino’yla birlikte görüyoruz. En yeni fragmanın yanı sıra oyun için yeni bir oynanış da görüyoruz.

Fragmanın Japonca versiyonu, Takaya’nın silahı ve Blood Puddles of the Dark Hour’un tasviri gibi Batı çıkışlı fragmana kıyasla biraz daha fazlasını gösteriyor. Bu değişikliklerin muhtemel olduğunu unutmayın ESRB’nin Reklam İlkeleri ve Yönergeleri uyarınca. Aşağıdan Japon fragmanına göz atabilir ve karşılaştırabilirsiniz.

Düşmanların güncellenmiş görsel görünümüne ilk kez bakıyoruz. Strega’nın lideri Jin Sakaki’yi seslendiren Daman Değirmenleri (Weiss’in Final Fantasy 7 Yeniden YapımAogami’nin Shin Megami Tensei V) burada intikam servisi olarak işini yürütürken görülüyor. Hedeflerini aramak için Karanlık Saat’i kullanıyor ve işi bitirmek için tabancasını kullanıyor.

Takaya Sakaki (Seslendiren Daman Mills)

Jin Shirato’yu seslendiren Chris Hackney (Dimitri Yangın Amblemi Üç EvKral Rauru Zelda Efsanesi: Krallığın Gözyaşları) Strega’nın beynidir. STREGA’nın hedeflerini araştırmaktan sorumludur ve bir kişinin zayıf yönlerini tespit etme konusunda keskin bir göze sahiptir. Onu geçmişteki zor bir durumdan kurtardığı için Takaya’ya sadıktır.

Jin Shiroto (Chris Hackney tarafından seslendirildi)

Son olarak Chidori Yoshino’yu seslendiren Merit Leightin (Frosta’nın SheRa ve Gücün PrensesiHinako Dalganızı Sürün) Persona of Medea ile STREGA’nın ana destekçisidir. Beyaz Gotik Lolita tarzında giyinmiş ve çoğunlukla Port Island İstasyonu’nda Tiyatro çiziminin önünde görülüyor. Onu tehdit eden düşmanları savuşturmak için zincirlenmiş bir Balta kullanıyor.

Chidori Yoshino (Merit Leighton tarafından seslendirildi)

Ayrıca diğer karakterler için seslendirme sanatçılarının onayını aldık. SEES’i denetleyen danışmanınız Shuji Ikutsuki tarafından seslendirilecek Jake Yeşil (Morbius’un Marve’sl Midnight Suns). Iwatodai Drom’a ilk vardığınızda tanıştığınız tuhaf çocuk Pharos, orada olacak. Aleks Le aynı zamanda kahramanı seslendiren kişi. Ayrıca Ryoji Mochizuki karakteriyle de tanışıyoruz. Onu kimin seslendireceğini bilmesek de hikayede bir rol oynayacak gibi görünüyor. Pharos’a benzer bir görünüme sahip.

Shuji Ikutski (seslendiren Jake Green)

Hayranlar, Velvet Room görevlisi Elizabeth’in orijinal seslendirme sanatçısı tarafından yeniden seslendirileceğini duyduklarında mutlu olacaklar Tara Platt. Tara şu ana kadar Elizabeth’i benzerlerinin de dahil olduğu diğer tüm spin-off oyunlarında seslendirdi. Kişilik Q, Ay Işığında Dans, Arena ve Ultimax. Fragmanda Igor hakkında şarkı söylediğini duyabilirsiniz.

Elizabeth (Tara Platt tarafından seslendirildi)

Yeni oynanışa gelince, buna benzer bir özellik görüyoruz. Kişilik 5‘nin Baton Geçidi Shift olarak adlandırıldı. Bu oyunda olduğu gibi, bir düşmanın zayıf noktasına veya kritik vuruşuna çarptığınızda mevcut sıranızı başka bir parti üyesine aktarabilirsiniz. Ama hepsi bu değil. Ayrıca Theurgia adı verilen özel saldırılara izin veren bir ölçüm aletine de eklenir. Orjinalini oynayanlar için Kişilik 3 oyunda bunlar kahramanın özel olarak kullanabileceği füzyon büyüleridir. İçinde Persona 3 Yeniden Yüklemediğer parti üyeleri, Personaları ve kişilikleriyle ilişkilendirilen özel bir saldırı kullanabilecekler. Bu, geçtiğimiz Tokyo Gameshow’da gösterildi.

Kredi: Faz

Savaş dışında ve günlük hayatta, merkez dünyasında ve parti arkadaşlarınızın etkileşiminde yapacak daha çok şeyin olacağını da görüyoruz. Junpei’den sizi takılmaya davet eden e-postalar almak veya Akihiko ile krep yapmak gibi. Buna benzer gerçekleştirilecek daha fazla etkinlik Kişilik 5.

Bu son açıklamanın ilginç yanı, son ekran görüntülerinden görünüşe göre STREGA ve Jin ile hikaye etkinlikleri dışında etkileşime girebiliyor olmanız. Bu, Adachi’deki gibi özel bir sosyal bağlantı etkinliği mi olacak? Persona 4 Altın ve Akechi’de Persona 5 Kraliyet? STREGA ile oyun oynayabilir ve işbirliği yapabilir miyiz?

Persona 3 Yeniden Yükleme 2 Şubat 2024’te Xbox Series X/S, PS4, PS5, Steam ve Windows’ta yayınlanacak. Ayrıca yayınlandığında Xbox Game Pass’ta da yer alacak.

oyun-4