Anahtarlardan biri iPhone 15 Özellikler, Android telefonların yıllardır sahip olduğu bir şeydir: USB-C bağlantı noktası. Ancak, Apple tarafından resmi olarak desteklenmeyenler de dahil olmak üzere, Samsung’un popüler DeX özelliğine rakip olabilecek ve şirketin en iyi telefonlarını PC olarak kullanmanıza olanak tanıyan bir masaüstü modu gibi yeni kullanım durumlarının kilidini açar.

USB-C konektörü, Lightning’den daha yüksek güç seviyelerini ve veri aktarım hızlarını destekleyebilir. Lightning bağlantı noktasına sahip iPhone’lar ekranı yalnızca daha büyük bir ekrana yansıtabilir, ancak USB-C bir olasılıklar dünyasının kapılarını açar.
iPhone 15 Pro’nun A17 Pro’su çok hızlı bir çip ve bu, özellikle telefonu harici bir monitöre bağlayabilen oyuncular için harika bir haber. Peki ya üretkenlik odaklı görevler? Peki, iradenin olduğu yerde bir yol da vardır.
X kullanıcısı @iOS_App_Dev, platformda iPhone 15 Pro’yu masaüstü bilgisayar olarak kullandığını gösteren bir video yayınladı. Telefonu Apple’ın Studio Display monitörüne bağladı ve esasen iPad için tasarlanan ve tabletin harici bir ekrana bağlanmasına ve yeniden boyutlandırılabilir pencerelerde aynı anda birden fazla uygulamayı çalıştırmasına olanak tanıyan InfiniteX2P Studio uygulamasının demo sürümünü kullandı.

Videoda @iOS_App_Dev’in kurulumunda bir masaüstü deneyiminden keyif aldığını görüyoruz ve her şey düzgün olmasa da bazı optimizasyonlardan sonra gecikmelerin çözülebileceğini düşünüyorlar.

Ne olursa olsun, bu oldukça etkileyici bir çalışma ve her ne kadar iPhone 15 Pro Çoklu görev için yerel olarak masaüstü modunu desteklemeyen bu geliştirici, ekrana macOS benzeri bir deneyim yansıtma konusunda mükemmel bir kapasiteye sahip olduğunu bize gösterdi.

Sonuçta iPhone çipleri ve Mac çipleri aynı DNA’yı paylaşıyor, dolayısıyla bu çipleri kullanabilmek son derece mantıklı olacaktır. iPhone 15 Pro sıradan bilgisayar kullanımı için.

telefon-1