iPhone 15 Pro’nun ilk sökümünü zaten görmüştük, şimdi sıra ilk çarpışma testinde. AppleTrack kanalının yazarı, yalnızca yeni Apple amiral gemisinin gücünü test etmeye değil, aynı zamanda onu öncekilerle karşılaştırmaya da karar verdi. Sonuç olarak her iki akıllı telefon da bozuldu.


video kaynağı kapağı

Yeni nesil iPhone Pro’nun titanyum çerçevesiyle ve ayrıca bu çerçevenin daha düz iPhone 14 Pro’dan farklı olarak yuvarlak olmasıyla öne çıktığını hatırlatalım. Ve bu özelliklerin her ikisi de akıllı telefonun düşmelerden nasıl kurtulacağını etkiler.

Her iki cihaz da ilk birkaç düşmeyi önemli bir sonuç olmadan atlattı, ancak bir noktada yeni modelin arka camı çatladı, oysa geçen yılki modelde böyle bir hasar yoktu. Daha sonra durum tekrarlandı ama ekranı kaplayan camda. Görünüşe göre yuvarlatılmış kenarlar suçlanacak. Eski nesilde kenarlar tamamen pürüzsüzdür ve bu düşme durumunda ek koruma sağlarken, yeni nesilde yuvarlama camı açığa çıkararak ek strese maruz bırakıyor gibi görünüyor. Ayrıca titanyumun daha fazla mukavemeti nedeniyle, düşme sırasında cama daha fazla enerji aktarılması muhtemeldir.

Genel olarak, bu özel durumda iPhone 14 Pro’nun inanılmaz derecede dayanıklı olduğu kanıtlandı. Elbette böyle bir düşme benzersiz olacaktır ve cihaz çok küçük bir yükseklikten düşse bile cam çatlayabilir. Ancak yine de bu çarpışma testi düşündürücü.genel-22