Yükseltilmiş bir Steam Destesi geliyor olabilir, ancak en erken 2025’in sonuna kadar bir şey beklemeyin. Valf mühendisi Pierre-Loup Griffais şunları söyledi: Sınır Şirketin, pil ömründen ödün vermeden Deck’in performansını yükseltmek istediğini ve bunun henüz mümkün olmayabileceğini söyledi.

Griffais’in dile getirdiği bir diğer endişe ise marka mesajıyla ilgili. Daha yüksek performanslı bir Steam Deck, mevcut Steam Deck’in yapamadığı oyunları oynayabilir ve bu da hem geliştiriciler hem de müşteriler için sorunlara neden olabilir. Bu, yükseltilmiş ancak daha güçlü olmayan bir Steam Deck’e, yani daha uzun pil ömrüne veya daha yüksek kaliteli ekrana sahip bir modele yer bırakıyor. Griffais’in Verge’e verdiği açıklamanın tamamı şöyle:

Şimdi oynuyor: Mutlu Yıllar Steam Deck Resmi Fragmanı

“Destenin geliştiriciler için sabit bir performans hedefi sunması ve her Destenin aynı oyunları oynayabileceği şekilde müşterilere verilen mesajın basit olması bizim için önemli. Bu nedenle, performans düzeyini değiştirmek hafife aldığımız bir şey değil ve bunu yalnızca yeterince önemli bir artış elde edildiğinde yapmak istiyoruz. Ayrıca daha fazla performansın, güç verimliliği ve pil ömrü açısından önemli bir maliyet getirmesini de istemiyoruz. Böyle bir sıçramanın gelecekte mümkün olacağını tahmin etmiyorum. önümüzdeki birkaç yıl içinde, ancak işlerin nereye gittiğini görmek için hâlâ mimarilerdeki ve üretim süreçlerindeki yenilikleri yakından izliyoruz.”

Griffais de konuştu CNBC benzer bir konuda Valve’ın şu anda Steam Deck’in gücünden memnun olduğunu doğruluyor. “Birkaç yıldır istikrarlı bir hedef olarak sahip olduğumuz bu performans hedefine bakıyoruz. Yeni neslin tüm yeni deneyimlerini oynayabilmek açısından bunun oldukça tatlı bir nokta olduğunu düşünüyoruz.” Redfall ve Starfield gibi bazı yeni sürümler Deck’in yeteneklerini zorladı. Ancak Baldur’s Gate 3’ün Steam-Deck onaylı olması, elde taşınır cihazın yeteneklerini gösteriyor.

Alıntı, Valve’ın bu yılın başlarında yaptığı benzer açıklamaları yansıtıyor. Yeni Steam Deck rakipleri de ufukta görünüyor. Lenovo, sızdırılan görüntülere göre Switch benzeri çıkarılabilir denetleyicilere sahip Legion Go adlı bir cihazla taşınabilir bilgisayar pazarına girmeyi planlıyor. Asus ROG Ally ve yeni Aya Neo modelleri de yakın zamanda piyasaya sürüldü.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde yer alan herhangi bir şeyi satın almanız durumunda GameSpot gelirden pay alabilir.

oyun-1