Microsoft bu hafta Surface ve AI için “özel” etkinliğini düzenledi. Şirket insanlara büyük duyurulara dikkat etmelerini söyledi. Gözlerim hala bakıyor, tahmin ettiğim gibi Surface tutkunlarının pek çok gözü de öyle. Bu haftanın vitrini bize Microsoft’un donanım bölümünden heyecanlanacak çok az şey verdi. Aslında durum o kadar sönüktü ki Panos Panay’ın şirketten neden ayrıldığını anlamak çok kolay.

Kızgın olduğunuzda başyazı yazmak kolaydır. Tutku sizden bir klavye aracılığıyla akıyor. Kayıtsız kaldığınızda yazmak zordur. Şu an böyleyim. Microsoft’un her ikisini de canlı yayınlamadığı sıkıcı ve hayal kırıklığı yaratan sunumdan dolayı öfke bile toplayamıyorum.

Deneysiz Yüzey nedir?

Surface Studio serisi, iç kısımları sönük olsa bile mükemmel bir ekrana ve benzersiz bir form faktörüne sahiptir. (Resim kredisi: Windows Merkezi)

Panay’ın Microsoft’tan ayrılışı ani gibi görünse de daha fazla ayrıntı ortaya çıktıkça bu şaşırtıcı değil. Bu hafta yayınlanan bir raporda Panay’ın kesintiler, işten çıkarmalar ve cihaz iptalleri nedeniyle Deneyimler ve Cihazlar Başkan Yardımcısı görevinden ayrıldığı ortaya çıktı. Microsoft’un niş veya deneysel donanım oluşturma çabalarından vazgeçmeyi planladığı bildiriliyor.genel-20