Pixel telefonlar için bugün bir güncelleme geldi. Android 14 mü? Üzgünüm, hayır. Eylül güvenlik güncellemesi (2023-09-01), Pixel 4a (5G) için Pixel 7 Pro ve Pixel Fold aracılığıyla Google tarafından dağıtıldı. Güncelleme uyumlu Pixel cihazınıza ulaşmadıysa yakın zamanda ulaşacaktır (örneğin, Pixel 6 Pro’m çalışıyor) Android14 Beta 5.3 henüz bunu almadı). Güncelleme, herhangi bir işlevsel güncellemeyi (hata düzeltmeleri) listelemedi; yalnızca güncellemenin “Pixel kullanıcıları için güvenlik yamaları içerdiğini” belirtti.
Google, “Android 13 çalıştıran desteklenen tüm Pixel cihazlar bugünden itibaren bu yazılım güncellemelerini alacak. Operatöre ve cihaza bağlı olarak dağıtım önümüzdeki hafta boyunca aşamalı olarak devam edecek. Kullanıcılar, cihazları için OTA mevcut olduğunda bir bildirim alacaklar.” Güncellemeyi şu adrese giderek indirebilirsiniz: Ayarlar > Sistem > Sistem güncellemesi ve talimatları izleyin.
gelince Android144 Ekim’de gerçekleşecek olan Pixel 8 ve Pixel 8 Pro’nun tanıtımına kadar bir sonraki Android yapısının kararlı sürümünün yayınlandığını göremeyeceğiz gibi görünüyor. Başlangıçta Google, şunları yayınlamayı umuyordu: Android14 ağustos ayında bir ara. Google’ın, Pixel Özellik Düşüşleri olarak bilinen üç aylık platform sürümleri için Beta programını başlatan Android 14 QPR1 Beta 1’i de bugün yayınlayacağına dair spekülasyonlar vardı. Bu güncelleme bu hafta içinde yayınlanabilir.
Eğer çıkmak istiyorsanız Android14 Beta programına QPR Beta’ya katılmadan ve telefonunuzu silmenize gerek kalmadan yapacağınız şey budur. Yarından itibaren, mesajı almak için bekleyin Android14 QPR1 Beta 1 güncellemesi ancak yüklemeyin. Bunun yerine, Android14 QPR Beta size sunulduğunda beta programı. Telefonunuzu Android 13’e düşürmek için bir güncelleme alacaksınız. Bunu YÜKLEMEYİN. Bu noktadan sonra ahırı bekleyin Android14 OTA güncellemesi gelip yüklenecek.telefon-1