TF International Securities’in tedarik zinciri analisti Ming-Chi Kuo’nun yakın zamanda paylaştığı ayrıntılara göre, Apple’ın söylentilere göre M3 yonga seti ile desteklenen MacBook modelleri bu yılın sonuna kadar şirket tarafından piyasaya sürülmeyecek. Cupertino merkezli iPhone üreticisine daha önce Bloomberg’den Mark Gurman, Ekim ayında yeni nesil Apple Silicon yonga setiyle çalışan üç yeni Mac bilgisayarı tanıtması konusunda tüyo vermişti. TSMC’nin 3 nm süreci kullanılarak üretildi.

Geçen hafta Kuo, X’e (eski adıyla Twitter) Apple’ın 2023’te henüz piyasaya sürülmemiş yeni nesil çiplerle çalışan yeni dizüstü bilgisayarlar piyasaya sürmesinin pek olası olmadığını bildirdi. “Görünüşe göre Apple yeni MacBook modellerini piyasaya sürmeyecek ( Kuo, mikroblog platformunda şunları yazdı: “Bu yılın sonundan önce M3 serisi işlemcilerle donatılacak.”

Bu, Gurman’ın yeni M3 çipine geçişin bu yılın Ekim ayında gerçekleşeceği yönündeki önceki tahminiyle kısmen çelişiyor. Ancak Kuo’nun iddiası, bu yıl hiçbir M3 destekli MacBook modelinin gelmeyeceğinden özellikle bahsediyor. Öte yandan Gurman, şirketin M3 tabanlı iMac, 13 inç MacBook Pro, 13 inç ve 15 inç MacBook Air ve Mac mini modellerini test ettiğini öngörmüştü.

Apple genellikle yeni bir ürünü sahnede duyurulana kadar piyasaya sürme planlarını açıklamaz veya onaylamazken, Kuo’nun iddiası yalnızca M3 destekli MacBook modellerinin gelecek yıla ertelenebileceğini, Gurman’ın tahmin ettiği diğer ürünlerin ise ertelenebileceğini öne sürüyor. hala şirket tarafından açıklanacak.

Bu yılın başlarında şirket, gücünü M2 çipinden alan 15 inçlik bir MacBook Air modelini (İnceleme) duyurdu. Bu muhtemelen şirketin birkaç ay içinde daha güçlü bir çipe sahip yeni bir MacBook modeli sunma planlarındaki gecikmeyi açıklayabilir.

Tıpkı Salı günü Apple’ın ‘Wonderlust’ lansman etkinliğinde iPhone 15 Pro ve iPhone Pro Max’te piyasaya sürülmesi beklenen söylentilere göre A17 Bionic çip gibi, Apple’ın iddia edilen M3 çipinin de Tayvanlı çip üreticisi TSMC tarafından 3 nm süreciyle üretilmesi bekleniyor. TSMC’nin 5nm sürecinden geçişin, Apple’ın gelecek Mac bilgisayarlarına güç vermesi beklenen yeni nesil çiplerin performansında ve verimliliğinde büyük bir iyileşme sağlaması bekleniyor.


Bağlı kuruluş bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir; ayrıntılar için etik bildirimimize bakın.

genel-8