Minecraft ve Terraria’dan Rimworld ve Oxygen Not Integrated’e kadar en iyi sandbox oyunlarının sunduğu yaratıcı özgürlüğün eşi benzeri yoktur. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda büyük isim olsa da, belki de aralarından en önemlisi Cüce Kalesi. Derin, karmaşık simülasyonu hakkında kısık, saygılı tonlarda konuşuldu ve şimdi büyük bir Steam indirimi, yeni elden geçirilmiş roguelike macera oyunu moduyla tamamlanan güncellenmiş ve gösterişli versiyonunu şimdiye kadarki en düşük fiyata edinmenize olanak tanıyor.

Dwarf Fortress – veya orijinal adını vermek gerekirse, Slaves to Armok: God of Blood Bölüm II: Cüce Kalesi – elinize alabileceğiniz en ayrıntılı yönetim simülasyonu ve sandbox oyunlarından biridir. Sizi, prosedürel olarak oluşturulmuş bir fantezi dünyasında, kalbinizin arzusuna göre inşa etmek ve keşfetmek dışında belirli bir hedefi olmayan bir cüce kolonisinin sorumluluğunu üstleniyor. Aslında Cüce Kalesi’nin neşesinin büyük bir kısmı, her şeyin mükemmel bir ritimle ilerlediğini görmek kadar, bir şeylerin parçalanmasını izlemenin çoğu zaman derinden tatmin edici olabilmesidir.

Her bir eylem ve etkileşim, en ince ayrıntısına kadar modellenerek, eylem günlüğünde olup biten her şeyin ayrıntılarını izlemenize olanak tanır. Cüce Kalesi’ndeki dövüşler sadece ‘Kurt, cüce Brian’a vuruyor’ değil, her biri olağanüstü derecede açıklayıcı olan bir dizi harekettir: ‘Kurt, Brian’ın sağ bacağını dişleriyle ısırarak kasları gevşetir.’ Yani Brian zirveye çıksa bile kolayca çekip gitmesi pek mümkün değil. Zavallı Brian.

İlk olarak 2006’da piyasaya sürülen ve orijinal olarak eski tip, metin tabanlı ASCII grafiklerini kullanan Bay 12 Games’in ortak yaratıcısı Tarn Adams, kardeşi Zach ile birlikte üzerinde çalıştığı Cüce Kalesi’nin hayatının işi olduğunu söylüyor ve geliştirmenin muhtemelen devam edeceğini tahmin ediyor daha fazla güncelleme ve özellik eklendikçe en az on yıl daha devam edecek.

Buna rağmen, giriş fiyatını haklı çıkarmak için fazlasıyla yeterli olan şey var; özellikle de Bay 12’nin son zamanlarda şık, güncellenmiş grafik arayüzü ile Dwarf Fortress macera modunu Steam versiyonunda oynanabilir hale getirmesi. Bu alternatif oynama yolu, koloni simülasyonunu maceracılardan oluşan bir grup oluşturabileceğiniz ve muhtemelen yıkıldıktan yıllar sonra inşa ettiğiniz kasabaları ve yerleşim yerlerini keşfedebileceğiniz roguelike bir oyuna dönüştürür.

Dwarf Fortress, 13 Mayıs Pazartesi gününe kadar Steam’de %20 indirimli. Bu, kopyanız için yalnızca 23,99 $/19,99 £ ödemeyi bekleyebileceğiniz anlamına gelir. Şimdi satın al29,99 $/24,99 £ olan normal fiyatından daha düşük. Geliştirici Bay 12 Games şunu belirtiyor: “Bir süre bu kadar düşük indirim yapmayacağız [after this Steam sale], bu yüzden bu anlaşmadan yararlanın. Ayrıca macera modu için bir yamanın önümüzdeki hafta yayınlanacağını da belirtiyor.

Alternatif olarak, organizasyon becerilerinizi geliştirmek için PC’deki en iyi yönetim oyunlarından daha fazlasına göz atın veya 2024’te oynanacak en derin ve en iyi simülasyon oyunlarına kendinizi kaptırın.

Bizi ayrıca takip edebilirsiniz Google Haberleri günlük PC oyunları haberleri, incelemeleri ve kılavuzları için veya bizim PCGN fırsat takipçisi kendinize bazı pazarlıklar yapmak için.oyun-2